Pred dobrimi petimi leti, 1. julija 2017 so se začela obnovitvena dela pri naši župnijski cerkvi. V nedeljo, 14. avgusta 2022 ob 10. uri bo škof  dr. Maksimilijan Matjaž posvetil daritveni oltar in blagoslovil obnovitvena dela. Ta zgodovinski dogodek želimo obeležiti z raznimi dogodki, ki se bodo odvijali v župnijski cerkvi.

 

Ponedeljek, 8. avgust ob 20. uri: predstavitev obnovitvenih del. SPREHOD v fotografiji in besedi skozi petletno obnovo šmarske župnijske cerkve. Predstavljata Tomaž Stiplošek, avtor fotografij in g. Tadej Linasi.

Torek, 9. avgust ob 20. uri, predavanje: MED GOTIKO, RENESANSKO IN BAROKOM, konservatorsko-restavratorski postopki v zvonici cerkve Marije vnebovzete v Šmarju pri Jelšah. Predstavitev izjemnih skoraj 400 let starih fresk odkritih med obnovo v zvonici šmarske cerkve. Spregovorili nam bosta restavratorki Jerneja in Mojca Kos.

Sreda, 10. avgust ob 20. uri, koncert: KRALJICI V POZDRAV – večer Marijinih in drugih cerkvenih pesmi. Nastopila bosta  prvakinja mariborske opere, letošnja Prešernova nagrajenka, sopranistka Andreja Zakonjšek Krt in organist – pevec baritonist Primož Krt.

TRIDNEVNICA – duhovna priprava na posvetitev oltarja in blagoslova obnovljene cerkve. Nagovorili nas bodo duhovniki – domačini:

  • četrtek, 11. avgust ob 19. uri – g. Matej Dečman.
  • petek, 12. avgust ob 19. uri – g. Anton Hribernik SDB.
  • sobota, 13. avgust ob 19. uri – p. Branko Petauer OCist.

V soboto, 13. avgusta nam bo priznani organist Tone Potočnik predstavil orgle in imel kratek orgelski koncert.

Nedelja, 14. avgust – dan posvetitve daritvenega oltarja in blagoslovitve obnovljene cerkve

  • 10.00 – slovesna sv. maša, ki jo vodi celjski škof msgr. dr. Maksimilijan Matjaž. Posvetil bo novi daritveni oltar in blagoslovil obnovitvena dela.
  • 12.30 – šotor na ploščadi pred Kulturnim domom: praznovanje ob dobrotah in priložnost za skupno druženje.
  • Kulturni program – predstavitev obnovitvenih del ter zahvala botrom in vsem sodelujočim.

Za nedeljsko slovesnost bo poskrbljeno, da bo glas slišan in slika vidna tudi zunaj cerkve. Ko slišimo in vidimo, potem lažje sodelujemo.

 

 

Drage Šmarčanke in Šmarčani!

Vabim vas, da nedeljo, 14. avgust preživimo skupaj in se veselimo obnovljene cerkve. To naše skupno praznovanje bomo nadaljevali na ploščadi pri kulturnem domu, kjer bo postavljen šotor. Naša župnijska Karitas zelo zavzeto pripravlja zelo bogat srečelov. Že sedaj lepo vabljeni, da kupite srečke, saj je vsaka srečka dobitek. Zbrana sredstva od srečelova gredo za obnovo cerkve, saj nam je ostalo še za približno 70.000 € dolga.

Po sv. maši bo na ploščadi pred Kulturnim domom pogostitev za vse, zato naprošam za dobrote: vino, kruh in sladke – suhe dobrote.

V petek, 12. avgusta se bo v župnijski kleti med 16. in 18. uro zbiralo vino za nedeljsko praznično popoldne J.

Gospodinje naprošam tudi za domač kruh. Kruha rabimo cca. 200 kg. Gospodinje, ki boste spekle kruh prosim, da do torka, 9. avgusta sporočite ga. Tatjani Mikuš (031/646 273) koliko kilogramov kruha boste spekle. Kruh prinesite v župnišče v soboto, 13. avgusta po 14. uri.

Ta zgodovinski dogodek naše župnije bomo zaznamovali z izdajo zbornika Marija na jezeru. Prav je, da ima ta zbornik vsaka družina.  Zbornik bo na razpolago od sobote, 13. avgusta.

Dragi bratje in sestre. To je naš praznik. Ko praznuje družina, takrat pridejo skupaj vsi njeni člani. Ko praznuje župnija pa pridejo vsi njeni župljani. Lepo vabljeni.

 

Prazniku blagoslova cerkve in posvetitve oltarja sledi praznik Marijinega vnebovzetja in Rokovo.

  1. avgusta so v župnijski cerkvi sv. maše ob 7.00, 9.00 in 10.15 uri.

Pri sv. Roku pa je ta dan sv. maša ob 17. uri, ki jo bo daroval g. Jože Vehovar, župnik župnije Rogaška Slatina.

Na god sv. Roka, 16. avgusta pa so pri sv. Roku sv. maše ob 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 in ob 18. uri. Ob 10. uri, ki je glavna romarska sv. maša bo maševal in pridigal g. Martin Golob, župnik iz Grosupljega. Lepo in prisrčno vabljeni.