V petek je god sv. Roka. Praznovanje njemu v čast bomo pričeli že v četrtek 15. avgusta ob 17. uri, ko bo prvi romarski shod, slovesno mašo bo daroval gospod Zvone Podvinski, duhovnik za Slovence na Švedskem. Po maši bodo pete litanije in blagoslov z Najsvetejšim.

Na sam praznik v petek, bodo svete maše ob 7., 8., 9., 10. in ob 18. uri pri sv. Roku. Sv. maša pri 4. kapeli bo ob 8. uri. Osrednja romarska sveta maša bo ob 10. uri, ki jo bo vodil upokojeni ljubljanski nadškof dr. Anton Stres.

Lepo vabljeni k prazničnemu bogoslužju k sv. Roku.

Vabim vas, da poživimo romarski duh, naj čim več avtomobilov ostane v dolini. Bo pa na voljo brezplačen prevoz s kombijem za tiste, ki ne morejo peš. Kombi bo stal med župniščem in šmarskim hramom. Tiste pa, ki se boste peljali, pa prosim upoštevajte navodila redarjev. Lepo prosim, da skupaj skrbimo tudi za primerno vzdušje, še posebej zunaj cerkve v času ko potekajo svete maše in tudi po končanih svetih mašah.