V tednu, ki je pred nami začenjamo z letošnjim veroučnim letom. Na začetku prosimo in vabimo vse, da pomagamo otrokom pri njihovem verskem življenju. Najprej se otroci srečajo z verskim življenjem doma, v domači družini preko staršev in starih staršev. Verouk pomaga pri poglabljanju verskega življenja in širšemu poznavanju vere v kateri so otroci bili krščeni. Vse to pa nas vabi k temu, da bi v čim večji meri prakticirali vero v svojem vsakdanjem življenju. To pa vsi vemo, da ni najbolj lahko. Zato nam Bog pomaga z zakramenti; to je božja milost v moči katere smo sposobni tudi v tem svetu živeti svojo krščansko vero. Posebno mesto ima tukaj sveta maša. Lepo prosimo in polagamo na srce vsem, umestite nedeljsko sveto mašo v svoje osebno in družinsko življenje. Če bomo vsi skupaj to kar spoznavamo pri veroučnih srečanjih naslonili na sveto mašo – evharistijo, potem se bo tudi otrokom, ko bodo odrasli, lažje osebno odločiti za Jezusa Kristusa. Če še kdo ni prijavil otroka k verouku, prosimo naj to stori v tem tednu pri verouku.

S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ki jih župnija sama ne zmore pokriti, še zlasti sedaj ne, ko prenavljamo župnijsko cerkev. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk; ta prispevek  znaša 15€ po otroku, plus stroški za veroučne knjige. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi. Za 9. razred sta odslej dva termina verouka; ponedeljek 13.45 in torek 14.30.

Urnik verouka lahko najdete pod zavihkom VEROUK – URNIK 2017-2018.