Poslanstvo dobrodelnosti je eno izmed osnovnih poslanstev Cerkve. Temu poslanstvu pravimo Karitas. Vse skozi je bila prisotna želja, da bi tudi v župniji začela delovati Župnijska Karitas. V preteklih dnevih, ko smo v Sloveniji imeli teden Karitas, pa se je tudi v naši župniji nekaj premaknilo. Počasi župnijska Karitas stopa v življenje v naši župniji. Lep vabljeni k sodelovanju. Ena izmed prvih dejavnosti Župnijske Karitas bo sledeča: v teh dneh je sv. Miklavž po naših družinah in tudi drugod nanosil veliko daril, med njimi tudi sladkarije (čokolade, bombone in še kaj). Če vam je morebiti kaj od tega ostalo ste lepo povabljeni, da le-to darujete za otroke, ki pa mogoče niso bili deležni obiska sv. Miklavža. Svoje darove lahko prispevate pri verouku ali v župnijski cerkvi. Lepo vabljeni k sodelovanju.