ADVENT

Adventni časnaa vabi k poglobljeni duhovni pripravi, ki naj vključuje več osebne in družinske molitve, rednemu obisku svetih maš, in sveti spovedi.

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA, VABLJENI TUDI OTROCI

V sredo vstopamo v božično devetdnevnico, s katero se bomo skupaj pripravljali na praznik Jezusovega rojstva. Devetdnevnica bo vključena v večerno mašo, zato bodo svete maše od srede naprej ob 18 uri. Še posebej povabljeni otroci, ki bodo v jasli polagali slamo za Jezusa, s seboj domov pa bodo vzeli ovčko za svoje jaslice doma.

PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED

Od srede dalje vabljeni k sveti spovedi. Priložnost za sveto spoved bo eno uro pred večerno sveto mašo in med sveto mašo.

SREČANJE SODELAVCEV KARITAS

V ponedeljek ob 19. uri vabljeni sodelavci Karitas na srečanje v župnišče.

ŽIVE JASLICE: V sredo ob 19. uri, vabljeni na srečanje za pripravo živih jaslic.

FILIMSKI VEČERI

V sklopu filmskih večerov si boste lahko ogledali filme z versko tematiko. Prvi izmed teh večerov bo v torek ob 19.30 uri v novih veroučnih prostorih. Vabljeni, da večer preživite z nami in se tudi na takšen način obogatimo.

BILIČNA SKUPINA

V sredo ob 19.30 uri vabljeni na biblično skupino v župnišče.

MINISTRANTSKO SREČANJE

V četrtek ob 17.30 uri vabljeni ministranti na ministrantsko srečanje.

SVETOPISEMSKE URICE ZA NAJMLAJŠE

V soboto ob 9.uri vabljeni vsi predšolski otroci k svetopisemskim uricam (»božične delavnice«) v nove veroučne prostore pri župnišču. Lepo vabljeni.

RDEČI KRIŽ

prostovoljke Rdečega križa v teh dneh obiskujejo vaše dome in želijo vse dobro ob praznikih. Njihov obisk ima dober namen, vaš prostovoljni dar pa bo namenjen za pomoč družinam in posameznikom, ki so v stiski.

ROMANJE MARIJINE PODOBE PO DRUŽINAH NAŠE ŽUPNIJE

V času devetdnenvice bo podoba Matere Božje poromala po domovih in družinah naše župnije. Lepo povabljeni, da jo sprejmete pod streho svojega doma. Naj vas molitev utrjuje v veri, povezuje med seboj, utrjuje vaše medsosedske odnose, naj vam prinaša mir in blagoslov. Kdor bi želel sprejeti Marijo naj nam sporoči.

DUHOVNA PRIPRAVA NA PRAZNIKE

V četrek, petek in soboto, bo ob večernih sv. mašah potekala duhovna priprava na praznike. Zato lepo povabljeni.

LUČ MIRU IZ BETLEHEMA

V nedeljo bodo skavti iz Šentjurja v našo župnijo prinesli lučko miru iz Betlehema. Plamen sveče, ki je bil prižgan v votlini Jezusovega rojstva prihaja med nas in nam prinaša mir, radost in veselje. Sprejmimo ga. Lučko miru boste lahko ponesli domov. Dar za svečo bo 2€.

STOLNINA

Običajno se je vedno v mesecu decembru pobirala stolnina. Še vedno ohranjamo to navado, s tem, da je namen daru namenjen za prednostne projekte v župniji. Eden takih je bila pridobitev novih veroučnih prostorov in dvorane za potrebe župnije. Še vedno prostore doplnjujemo s pripomočki za bolj kvaliteten verouk. Tako bo dar od stolnine namenjen temu. Bog povrni za vsak vaš dar.

VERSKI TISK

Lepo in prav je, da ima vsaka družina v naši župniji naročen tudi kakšen verski tisk. Toplo priporočam in spodbujam branje verske literature. Zato vabim k obnovitvi naročnine, prav tako pa vabim tudi nove naročnike.

MARIJANSKI KOLEDAR, STENSKI KOLEDAR IN PRATIKA

Na knjižni polici v Mihaelovi kapeli ali župnijski pisarni so na voljo Marijanski koledar, listni koledar in Pratika.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu decembru skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Globokega in Zadrž.

ADVENT

Adventni časnaa vabi k poglobljeni duhovni pripravi, ki naj vključuje več osebne in družinske molitve, rednemu obisku svetih maš, in sveti spovedi.

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA, VABLJENI TUDI OTROCI

V sredo vstopamo v božično devetdnevnico, s katero se bomo skupaj pripravljali na praznik Jezusovega rojstva. Devetdnevnica bo vključena v večerno mašo, zato bodo svete maše od srede naprej ob 18 uri. Še posebej povabljeni otroci, ki bodo v jasli polagali slamo za Jezusa, s seboj domov pa bodo vzeli ovčko za svoje jaslice doma.

PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED

Od srede dalje vabljeni k sveti spovedi. Priložnost za sveto spoved bo eno uro pred večerno sveto mašo in med sveto mašo.

SREČANJE SODELAVCEV KARITAS

V ponedeljek ob 19. uri vabljeni sodelavci Karitas na srečanje v župnišče.

ŽIVE JASLICE: V sredo ob 19. uri, vabljeni na srečanje za pripravo živih jaslic.

FILIMSKI VEČERI

V sklopu filmskih večerov si boste lahko ogledali filme z versko tematiko. Prvi izmed teh večerov bo v torek ob 19.30 uri v novih veroučnih prostorih. Vabljeni, da večer preživite z nami in se tudi na takšen način obogatimo.

BILIČNA SKUPINA

V sredo ob 19.30 uri vabljeni na biblično skupino v župnišče.

MINISTRANTSKO SREČANJE

V četrtek ob 17.30 uri vabljeni ministranti na ministrantsko srečanje.

SVETOPISEMSKE URICE ZA NAJMLAJŠE

V soboto ob 9.uri vabljeni vsi predšolski otroci k svetopisemskim uricam (»božične delavnice«) v nove veroučne prostore pri župnišču. Lepo vabljeni.

RDEČI KRIŽ

prostovoljke Rdečega križa v teh dneh obiskujejo vaše dome in želijo vse dobro ob praznikih. Njihov obisk ima dober namen, vaš prostovoljni dar pa bo namenjen za pomoč družinam in posameznikom, ki so v stiski.

ROMANJE MARIJINE PODOBE PO DRUŽINAH NAŠE ŽUPNIJE

V času devetdnenvice bo podoba Matere Božje poromala po domovih in družinah naše župnije. Lepo povabljeni, da jo sprejmete pod streho svojega doma. Naj vas molitev utrjuje v veri, povezuje med seboj, utrjuje vaše medsosedske odnose, naj vam prinaša mir in blagoslov. Kdor bi želel sprejeti Marijo naj nam sporoči.

DUHOVNA PRIPRAVA NA PRAZNIKE

V četrek, petek in soboto, bo ob večernih sv. mašah potekala duhovna priprava na praznike. Zato lepo povabljeni.

LUČ MIRU IZ BETLEHEMA

V nedeljo bodo skavti iz Šentjurja v našo župnijo prinesli lučko miru iz Betlehema. Plamen sveče, ki je bil prižgan v votlini Jezusovega rojstva prihaja med nas in nam prinaša mir, radost in veselje. Sprejmimo ga. Lučko miru boste lahko ponesli domov. Dar za svečo bo 2€.

STOLNINA

Običajno se je vedno v mesecu decembru pobirala stolnina. Še vedno ohranjamo to navado, s tem, da je namen daru namenjen za prednostne projekte v župniji. Eden takih je bila pridobitev novih veroučnih prostorov in dvorane za potrebe župnije. Še vedno prostore doplnjujemo s pripomočki za bolj kvaliteten verouk. Tako bo dar od stolnine namenjen temu. Bog povrni za vsak vaš dar.

VERSKI TISK

Lepo in prav je, da ima vsaka družina v naši župniji naročen tudi kakšen verski tisk. Toplo priporočam in spodbujam branje verske literature. Zato vabim k obnovitvi naročnine, prav tako pa vabim tudi nove naročnike.

MARIJANSKI KOLEDAR, STENSKI KOLEDAR IN PRATIKA

Na knjižni polici v Mihaelovi kapeli ali župnijski pisarni so na voljo Marijanski koledar, listni koledar in Pratika.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu decembru skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Globokega in Zadrž.