Liturgija ali bogoslužje, je ena največjih oblik češčenja Boga. V Cerkvi ostajajo različna obredja ali oblike tega češčenja. Kot katoličani rimskega obreda naj bolj poznamo liturgijo, ki jo ob nedeljah in praznikih vedno srečujemo. Drugače pa v Katoliški Cerkvi obstaja še okoli 34 obredov in ena iz med njih je tudi liturgija vzhodnega obreda, ki je naj bolj razširjena v pravoslavni cerkvi. V Katoliški cerkvi jo vedno obhajajo kristjani grkokatoliki, to so tisti kristjani, ki so od pravoslavne cerkve prestopili v Katoliško, se pravi priznali so papeža, medtem ko vse ostalo tudi liturgijo ali bogoslužje pa so ohranili. Da bi lahko tudi mi doživeli lepoto in bogastvo te liturgije, prihajajo k nam grkokatoliško duhovnik oče Mihailo Hardi in še nekateri duhovniki, ki bodo v soboto 13. aprila ob 19. uri obhajali v naši župnijski cerkvi vzhodno liturgijo. Zato ste vsi lepo povabljeni k enkratni priložnosti, da prisostvujemo temu lepemu, duhovno zelo bogatemu in s petjem zelo oplemenitenem bogoslužju ali po naše sveti maši. Dar, ki ga boste namenili pri tej liturgiji bo namenjen za te duhovnike.