ŠMARNICE

 

Spet pognala je spod ruše

vigred svoj pomladni cvet,

k šmarnicam pa zopet roma

verni naš slovenski svet.

 

Vrh gora krasijo cerkve

lepšajo slovenski svet,

k njim hitijo verne množ’ce,

ko majnik s cvetjem je odet.

 

Dan življenja se je nagnil

v pozni že večerni mrak,

v šopke še povijam zvoke

z lepih orgelskih livad.

 

Da poklonim ga Mariji

v znamenje sred slovenskih trat

s prošnjo: dom ohrani nam in vero,

saj Tvoj smo zemeljski zaklad!

 

Vinko Dežman

Smo v mesecu maju, ki je posvečen Božji Materi Mariji in obhajamo Šmarnice. Pri jutranjih svetih mašah bodo šmarnice za odrasle, pri večernih svetih mašah pa za otroke in veroučence. Še posebej vabljeni letošnji prvoobhajanci in birmanci. Šmarnice so lepa priložnost, da poglobimo in poživimo svojo vero. Zato vsi lepo povabljeni.

 

ŠMARNICE PRI SLOMŠKOVI KAPELI NA PIJOVCIH

Danes popoldne ob 15. uri lepo vabljeni k šmarnični pobožnosti k Slomškovi kapeli na Pijovce.

 

SREČANJE ZAKONCEV JUBILANTOV

V soboto, 12. maja 2012 ob 10. uri vabimo vse zakonce, ki v tem letu praznujete obletnico poroke, k zahvalni maši v župnijsko cerkev. Vabljeni ste vsi zakonci, ki ste se poročili tukaj ali kje drugje. Prav je, da se tudi Bogu zahvalimo za leta skupnega zakonskega življenja. Prosimo, da se zaradi lažje priprave tega slavja prijavite. Po sveti maši bomo naše srčenje nadaljevali v župnijski kleti, zato naprošeni, da k pogostitvi prispevate kakšno pecivo, ki ga lahko dostavite v župnišče že v petek. Hvala in lepo vabljeni.

 

SREČANJE CERKEVNIH PEVSKIH ZBOROV DEKANIJE ŠMARJE PRI JELŠAH

V nedeljo, 13. maja 2012 popoldan ob 15. uri, bo v župnijski cerkvi v Dramljah srečanje cerkvenih pevskih zborov naše dekanije. Ob 15. uri bo sveta maša med katero bodo prepevali združeni zbori župnij naše dekanije, po maši pa bo vsak zbor zapel še dve pesmi. Lepo povabljeni, da tudi tako izrazimo podporo in zahvalo pevcem, ki vsako nedeljo lepšajo naša bogoslužja.

 

SREČANJE MOLIVCEV ZA DUHOVNE POKLICE V CELJU V MARIJINI CERKVI

V nedeljo popoldne ob 15. uri bo v Celju v Marijini cerkvi srečanje molivcev za duhovne poklice. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesna sveta maša, ki jo bo vodil škof dr. Stanislav Lipovšek. Molivci za duhovne poklice in vsi, ki radi molite, lepo vabljeni.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 20. uri vabljeni na biblično skupino v župnišče.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V mesecu maju skrbijo za župnijsko cerkev in veroučna prostore verniki iz Zastranja in Šmarja.

ŠMARNICE

Smo v mesecu maju, ki je posvečen Božji Materi Mariji in obhajamo Šmarnice. Pri jutranjih svetih mašah bodo šmarnice za odrasle, pri večernih svetih mašah pa za otroke in veroučence. Še posebej vabljeni letošnji prvoobhajanci in birmanci. Šmarnice so lepa priložnost, da poglobimo in poživimo svojo vero. Zato vsi lepo povabljeni.

 

ŠMARNICE PRI SLOMŠKOVI KAPELI NA PIJOVCIH

Danes popoldne ob 15. uri lepo vabljeni k šmarnični pobožnosti k Slomškovi kapeli na Pijovce.

 

SREČANJE ZAKONCEV JUBILANTOV

V soboto, 12. maja 2012 ob 10. uri vabimo vse zakonce, ki v tem letu praznujete obletnico poroke, k zahvalni maši v župnijsko cerkev. Vabljeni ste vsi zakonci, ki ste se poročili tukaj ali kje drugje. Prav je, da se tudi Bogu zahvalimo za leta skupnega zakonskega življenja. Prosimo, da se zaradi lažje priprave tega slavja prijavite. Po sveti maši bomo naše srčenje nadaljevali v župnijski kleti, zato naprošeni, da k pogostitvi prispevate kakšno pecivo, ki ga lahko dostavite v župnišče že v petek. Hvala in lepo vabljeni.

 

SREČANJE CERKEVNIH PEVSKIH ZBOROV DEKANIJE ŠMARJE PRI JELŠAH

V nedeljo, 13. maja 2012 popoldan ob 15. uri, bo v župnijski cerkvi v Dramljah srečanje cerkvenih pevskih zborov naše dekanije. Ob 15. uri bo sveta maša med katero bodo prepevali združeni zbori župnij naše dekanije, po maši pa bo vsak zbor zapel še dve pesmi. Lepo povabljeni, da tudi tako izrazimo podporo in zahvalo pevcem, ki vsako nedeljo lepšajo naša bogoslužja.

 

SREČANJE MOLIVCEV ZA DUHOVNE POKLICE V CELJU V MARIJINI CERKVI

V nedeljo popoldne ob 15. uri bo v Celju v Marijini cerkvi srečanje molivcev za duhovne poklice. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesna sveta maša, ki jo bo vodil škof dr. Stanislav Lipovšek. Molivci za duhovne poklice in vsi, ki radi molite, lepo vabljeni.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 20. uri vabljeni na biblično skupino v župnišče.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V mesecu maju skrbijo za župnijsko cerkev in veroučna prostore verniki iz Zastranja in Šmarja.