ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO

Spoštovani starši, dragi veroučenci!

Začeli smo novo šolsko in veroučno leto 2023-2024. Poletje, ki se preveša v jesen, nas je pretreslo. Sonce se je mešalo s točo, vertrovi in neizmerno močjo voda. Ob teh dogodkih se človek vpraša: »Gospod, zakaj?«. Zavedati pa se moramo, da Gospod piše ravno tudi tam, kjer je vse zveriženo. Kljub vsemu, kar se dogaja je treba gledati naprej in graditi nove poti.

Želimo si, da bi ob gradnji novih poti znali stopiti skupaj. Mogoče je to tisto, kar nam želi Gospod sporočiti v tem času, ko vsak vidi le sebe in svoje koristi. Gospod nas želi popeljati na pot spreobrnitve, da bi znali ponuditi roko ne le, ko nas k solidarnosti in sočutju prisili narava, temveč tudi, ko nas žene poklicanost, da bi »oznanilo ponesli do konca sveta«. (prim. msgr. Alojzij Cvikl, Katehetskemu letu naproti, Sporočila Slovenskih škofij 9/2023). V tem letu se nam bo pri poučevanju verouka pridružila ga. Lucija Čakš. Poučevala bo prvi razred.

V ponedeljek, 11. septembra začenjamo z veroukom. Pri uri verouka bodo veroučenci od 3. do 9. razreda prejeli veroučne učbenike (glej urnik verouka). Pri uri verouka oz. ob vpisu poravnate prispevek za veroučne knjige in prispevek za verouk. Čeprav se je v zadnjem letu v trgovinah vse podražilo bo prispevek za verouk ostal isti kot je bil v preteklem veroučnem letu. Prispevek na enega veroučenca znaša 20€, kjer je več veroučencev v isti družini, se plača enotni prispevek 30€ (na družino).

Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih oz. se oglasite pri g. župniku. Denar ne sme in ne more biti razlog, da zaradi tega otrok ne bi hodil k verouku.

 

 

1. razred

A  Ponedeljek ob 15:15

Sreda ob 16:00

 

2. razred

A in C  Ponedeljek 16:00

B in C  Torek ob 15:15

 

3. razred

A  Ponedeljek 12:55

B  Torek 12:55

Sreda 12:05

 

4. razred

A Sreda 12:55

B Četrtek 12:55

C Petek 12:05

 

5. razred

 Ponedeljek 13:45

 Torek 13:45

 Četrtek 7:15

 

6. razred

 Sreda 13:45

 Četrtek 14:45

 Petek 7:15

 

7. razred

 Sreda 7:15

 Sreda 14:45

 Četrtek 13:45

 

8. razred

Ponedeljek 12:55

Torek 7:15

Torek 13:45

 

9. razred

Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 13:45

Torek 12:55    

 

STIČNA MLADIH 2023

Stična mladih bo potekala 16. septembra 2022 v cistercijanskem samostanu v Stični. Letošnje geslo je: Kdo praviš, da sem (2 Kor 5,17-21).

Časovnica:

  • po 9.30 odprtje vhoda;
  • 10.00 uvodni program;
  • 11.00 sveta maša;
  • 12.30 čas za kosilo, druženje, ogled stojnic;
  • 14.00 delavnice (1. krog); 
  • 15.30 odmor;
  • 16.00 delavnice (2. krog);
  • 17.30 večerja;
  • 19.00 večerni program;
  • 21.00 zaključek in odhod domov. 

Ves dan bosta potekala spovedovanje v cerkvi in adoracija v opatovi kapeli. Na prizorišču na travniku bodo popoldne potekali kkoncerti, v cerkvi pa sebo čez celotno popoldne odvijal duhovni program. Od 13. ure naprej bo potekal tudi športni turnir.

Cena vstopnice v predprodaji je 12€, na dan Stične pa 15 €. V ceno je všteta topla večerja. V okviru dekanije bo organiziran avotubsni privoz.  Odhod

V kolikor bo dovolj interesa bo župnija organizirali avtobusni prevoz, zato so čimprej odločite, da greste na Stično mladih in se prijavite. 

Avtobus iz Šmarja – avtobusne postaje bo odpeljal ob 7.30 uri.  

 

PESEM ZA BODOČE PEVKE in PEVCE

 

Hej ti, glasek mali!

A ti je dolgčas pri maši?

Pridi k zboru,

gor na koru,

kjer prepevamo skupaj.

 

Fantje, dekleta,

ob devetih so vrata odprta.

V veroučnih učilnicah

bo kitara, klavir

in razigranih glasov pevcev nemir.

 

Boljši pevec boš postal,

nove pesmi boš spoznal.

Nataša in Julija čakava vas,

opeti si krepili

bomo vero v nas.

 

 

Avtorja pesmi sta Julija Golež in Matija Krumpak.

 

Dragi otroci, prisrčno ste vabljeni, da se pridružite otroško – mladinskemu zboru. Vabljeni v nedeljo, 17. septembra ob 9. uri na prvo srečanje.

Več informacij na 069/653 888 (Nataša Dolenc)         

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu septembru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Gaja in Korpul.