ZORNICE – KRISTUS PRIHAJA


Te svete maše so dobile svoje ime po času svojega obhajanja. Obhajajo se namreč v temi, še pred zoro in se za razsvetljavo uporabljajo samo sveče. Simbolika svetlobe je v prižiganju svečk, ki kaže, da združitev številnih majhnih lučk premaga temo. Zares, ko vsi prižgemo svoje lučke in jih ne skrivamo pod mernik, lahko razsvetlimo svet in zlahka uničimo temo pred nami. Zornice so lepa navada Cerkve, ki nam pomaga vstopiti v advent. Pomagajo nam, da se spomnimo in premišljujemo osrednjo resnico naše vere: tema je senca, ki preide in še hitreje beži, ko zagleda množico luči. Vem, da tega nismo vajeni. Tudi jaz ne. Začnimo z zornicami letos v času božične
devetdnevnice. Od 16. decembra bo vsak dan razen v nedeljo sv. maša ob 6. uri zjutraj. Sv. maša bo ob svečah, ki jih boste dobili na začetku maše. To bo sv. mašabrez namenov, bo pa lahko vsak od vas v srcu prinesel na oltar svoj osebni namen. Lepo vabljeni.