KRIŠTOFOVA NEDELJA – blagoslov šoferjev, avtomobilov, … 

God sv. Krištofa letos pade na nedeljo, 24. julija, in v Sloveniji bomo tradicionalno obhajali Krištofovo nedeljo, posvečeno voznikom, blagoslovu vozil, prošnji za srečno vožnjo in zbiranju sredstev v okviru misijonske vozniške akcije MIVA.

Ustanova Miva – Slovenija, ki deluje v okviru Misijonskega središča Slovenije in je članica svetovne Mive, že več desetletij zbira sredstva za prevozna sredstva v misijonih.

Naj vas geslo Mivine akcije Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti vsako leto spomni na lepe trenutke v vašem avtu in srečno prevožene poti. Vsi smo danes še kako vezani na prometna sredstva. Krištofova nedelja nas vsako leto v juliju poveže v skupni molitvi in prošnji k nebeškemu Očetu, da bi nas vse na priprošnjo sv. Krištofa varoval pri vseh vožnjah na vseh poteh našega življenja. Vozniki, pa tudi drugi, ob tej priložnosti namenijo svoj dar za srečno prevožene kilometre. Kako mogočen je ta dar in kako rešilen za naše misijonarje in ljudi v tretjem svetu, zgovorno pričajo vozila, ki so sad te akcije. Da lahko misijonarji opravljajo svoje človekoljubno poslanstvo, potrebujejo prevozna sredstva. Njihovo delo je večinoma v krajih, ki so zelo oddaljeni od središč. Dobro vozilo jim omogoča, da lahko prevažajo v te kraje hrano, gradbeni material, učitelje, katehiste in otroke, predvsem pa bolnike in tako rešujejo življenja. Krištofova nedelja je zato obilen božji blagoslov za vse voznike, saj jim poleg blagoslova Bog podarja tudi zavest, da morajo odgovorno in pametno voziti. Je pa še poseben blagoslov, ki ga Bog preko darov, zbranih ob tej nedelji za akcijo MIVA, poklanja našim misijonarjem in jim omogoča varna in rešilna pota posebej po brezpotjih Afrike, Azije in južne Amerike. Krištofova nedelja nas tako povezuje z božjo dobroto in božjim varstvom. Naša dobrota pa objema misijonarje in ljudi v misijonskih deželah.

Na Krištofovo nedeljo, 24. julija bo pri vseh svetih mašah pred sklepnim blagoslovom še blagoslov šoferjev, avtov in nalepk. Pri izhodu iz cerkve boste prejeli blagoslovljeno nalepko (vzamete, kolikor jih rabite) in jih nalepite na svoje  avtomobile, kombije, motorje, kolesa, traktorje, … . Prav tako boste lahko ob izhodu iz cerkve namenili svoj dar za MIVO.

 

ŠMARJETNA NEDELJA NA SLADKI GORI

V nedeljo, 24. julija na Sladki Gori obhajamo Šmarjetno nedeljo. Ob 10. uri bo Telovska procesija, pri kateri bomo še posebej prosili: Treska in hudega vremena. Reši nas, o Gospod. Kuge, vojske in lakote. Reši nas, o Gospod. Lepo vabljeni k telovski procesiji in sv. maši.

 

LEPA NEDELJA PRI SV. BARBARI

V nedeljo, 31. julija bomo ob 10.30 uri pri p. c. sv. Barbare obhajali lepo nedeljo s telovsko procesijo, zato v župnijski cerkvi ob 10.15 uri ne bo sv. maše.

Vsi se dobro zavedamo, da je človek odvisen od narave, zato bomo še posebej prosili in moliti: Treska in hudega vremena. Reši nas, o Gospod. Prav tako bomo tudi prosili in molili: Kuge, vojske in lakote. Reši nas, o Gospod.

Lepo vabljeni k telovski procesiji in sveti maši.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu juliju za lepoto in snažnost našega skupnega doma ter veroučnih prostorov skrbijo verniki iz Dvora.