POSTNA SPODBUDA

V sredo, 6. aprila ob 19. uri lepo vabljeni v župnijsko cerkev, kjer bomo pred Najsvetejšim brali Lukov evangelij od 19. do 22. poglavja. Lepo vabljeni.

 

KRIŽEV POT: Ob postnih petkih je pol ure pred večerno sveto mašo v župnijski cerkvi molitev križevega pota. V petek, 8. aprila molitev križevega pota vodijo animatorji.

V nedeljo, 10. aprila ob 15. uri je križev pot med kapelicami k sv. Roku. Začnemo v župnijski cerkvi. Pri tem križevem potu sodelujejo mladi. V primeru slabega vremena je križev pot v župnijski cerkvi. Pridite in molimo.

 

MOLITVENO SREČANJE ČLANOV ŽPS IN KLJUČARJEV

V ponedeljek, 4. aprila ob 19.30 uri vabim člane ŽPS in ključarje na redno mesečno molitveno srečanje, ki bo v prostorih veroučne učilnice pri župnišču.

 

SREČANJE MINISTRANTOV: V četrtek, 7. aprila ob 17. uri vabim ministrante na ministrantsko srečanje v pripravi na velikonočne praznike.

 

TEČAJ ALFA: V petek, 8. aprila ob 18. uri tečaj Alfa za veroučence 8. razreda.

 

SPOVED OTROK: V tem tednu je pri uri verouka spoved otrok.        

 

RADIJSKI MISIJON – Hodimo skupaj: Že 17. leto zapored Radio Ognjišče v tako imenovanem tihem tednu (letos od 3. do 10. aprila) pripravlja radijski misijon. Letos bo v znamenju sinode, h kateri nas je povabil papež Frančišek lani jeseni in nas poklical k skupni hoji, od tod torej naslov »Hodimo skupaj«. Kakšna bo torej Cerkev 3. tisočletja in kakšna bo prenova, je torej odvisno od vseh nas.

S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17. uri) bodo sodelovali: nadškof Alojzij Cvikl, s. Rebeka Kenda, škof Andrej Saje, br. Miran Špelič, Tomaž Kete, Slavko Rebec in škof Maksimiljan Matjaž.

V kratkih govorih, svetovalnici in pogovorih bodo sodelovali še drugi duhovniki, redovniki, redovnice in laiki.

Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. V času misijona bo od ponedeljka do sobote sveta maša ob 19. uri. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem lahko sodelujejo tudi poslušalci.

 

CVETNA NEDELJA: Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. S cvetno nedeljo se začne neposredna priprava na Veliko noč, ki je največji praznik v krščanstvu. Na cvetno nedeljo ali oljčno nedeljo bogoslužje poudarja Jezusov slovesni vhod v mesto Jeruzalem. V spomin na ta dogodek k sveti maši prinesemo butare, oljčne vejice, zelenje, … Blagoslov bo pri vseh svetih mašah. Osrednji blagoslov bo ob 10. uri zunaj na ploščadi pred cerkvijo. Med sveto mašo bomo prisluhnili pasijonu – poročilu o Jezusovem trpljenju od zadnje večerje do snemanja s križa in pokopa v grob. Lepo povabljeni k blagoslovu zelenja in sveti maši cvetne nedelje.

 

BUTARE ZA CVETNO NEDELJO

Sodelavke, sodelavci Župnijske Karitas bodo v četrtek, 7. aprila ob 18.30 uri v spodnji učilnici izdelovali butare za cvetno nedeljo. Dar za butare je namenjen za delovanje župnijske Karitas pri pomoči ljudem v stiski.

 

OLJČNE VEJICE

Za blagoslov zelenja bodo na voljo tudi oljčne vejice, ki jih boste lahko dobili pred cerkvijo. Prostovoljni dar je namenjen za župnijo. Hvala za vaš dar.

 

ORATORIJ: Oratorij je mladinski prostovoljski počitniški program za otroke, ki deluje po pedagoških načelih don Boskovega preventivnega sistema. Glavni protagonisti programa so mladi prostovoljci – animatorji. Letos bomo na oratoriju spoznavali sv. Ignacija Lojolskega, saj obhajamo 500-letnico njegovega spreobrnjenja. Oratorij bo od 4. do 8. julija. Lepo vabljeni.

 

ROMANJE V MEĐUGORJE in ČRNO GORO

Vabljeni na romanje v Međugorje od 27. do 30. aprila 2022. Prijave sprejemamo v župnijski pisarni ali na tel. št. 031/658 455 (Marinka). Cena romanja je 135€.

Akontacija je 50€. Lepo vabljeni.

Od 14. do 18. septembra 2022 pa je romanje v Črno Goro. Avtobus je že poln.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu aprilu za naše svetišče in veroučne prostore skrbijo verniki iz Vrha in Močel.