OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE

Ob zahvalnih nedeljah ste vabljeni k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. V času maš ob zahvalnih nedeljah lahko darujemo hrano za ljudi v stiski (osnovna živila: moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava). Darove prinesete v cerkev in jih položite k oltarju. Lahko pa jih tudi prinesete na Karitas in sicer ob sredah med 17. in 18. uro.

Župnijska Karitas bo vse te darove pripravila in jih razdelila potrebnim za ozimnico. Hvala za Vaš dar. Vsako živilo še kako prav pride. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči  sočloveku.

 

ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. LOVRENCU

V nedeljo, 24. oktobra ob 11.30 uri bomo obhajali zahvalno nedeljo pri podružni cerkvi sv. Lovrenca. Lepo vabljeni.

 

OTROŠKI in ODRASLI CERKVENI PEVSKI ZBOR VABITA, da se jim pridružite in s svojimi glasovi bogatite nedeljska in praznična bogoslužja. Otroški zbor vodi Nataša Dolenc. Pevske vaje otroškega pevskega zbora so vsako nedeljo ob 9. uri. Otroci, lepo povabljeni.

Prav tako tudi vabimo, da se pridružite odraslemu cerkvenemu pevskemu zboru. Odrasli s svojim petjem bogatite nedeljsko bogoslužje ob 9. uri. Odrasli pevski zbor ima vaje ob nedeljah po sv. maši. Odrasli zbor vodi Petra Bračko. Za več informacije pokličite 041/820 432. Prisrčno vabljeni.

 

ŽUPNIJSKA KARITAS

Trgovina Hofer dnevno izloči hrano iz prodaje. Župnijska Karitas ob ponedeljkih in četrtkih, po zaprtju trgovine Hofer ob 20. uri  prejme to hrano (kruh, zelenjavo in sadje). To hrano skušamo razdeliti med ljudi potrebne pomoči. Vsakdo, ki čuti pomanjkanje ali stisko, ali  začuti le to pri sosedih ali komerkoli lepo povabljen, da pokliče na telefonsko številko Karitas 064/170 946  ali pa se osebno zglasi v prostorih Karitas vsak ponedeljek ali četrtek ob 20.30 uri.

 

MISIJONSKA NEDELJA 2021

V nedeljo, 24. oktobra bomo praznovali že 95. svetovni misijonski dan. Tema, ki jo je izbral papež Frančišek za poslanico ob Misijonski nedelji, je iz Apostolskih del: »Ne moreva, da ne bi govorila o tem, kar sva videla in slišala« (Apd 4,20).

Sveti oče piše: »Tako kot apostoli in prvi kristjani lahko tudi mi s popolnim prepričanjem rečemo: ‘Ne moremo, da ne bi govorili o tem, kar smo videli in slišali.’ Vse, kar smo prejeli od Gospoda, je namenjeno, da uporabimo za dobro in delimo z drugimi. Točno tako, kot so apostoli videli, slišali in se dotaknili Jezusove odrešujoče moči (prim. 1 Jn 1,1-4), se lahko tudi mi vsak dan dotaknemo žalostnega in veličastnega telesa Kristusa.

Ta dan poteka po vsem svetu nabirka, katere izkupiček je namenjen potrebam v misijonskih deželah. Iskrena Bog povrni za vaš dar, ki ga boste namenili ob misijonski nedelji za misijone.

 

MOLITVENI SPOMINI ZA RAJNE

Pred nami je praznik Vseh svetih in Vernih duš dan. Na praznik Vseh svetih je v cerkvi ob 15. uri molitev za rajne po namenu spominov. Molitvene spomine za svoje drage rajne lahko napišete na poseben listič, ki je v cerkvi na stranskem oltarju sv. Mihaela ali na mizici pri stranskem oltarju sv. Križa. Dar, ki ga boste namenili ob tej priložnosti je namenjen za obnovo župnijske cerkve.

 

DAR SVEČE

Ob prazniku Vseh svetih in spominu na rajne na grobovih naših dragih rajnih gorijo sveče, ki govorijo o tem, da smo se ob tem prazniku spomnili na naše drage rajne. Vabim vas, da ob tem prazniku na grobovih naših rajnih tudi zagori svečka z logo Karitas ali Eko leska svečka. S tem, ko namenite svoj dar za svečo z logo Karitas ali Eko leska svečka pomagate, da lahko zasveti luč upanja tudi ljudem v stiski. Priporočeni dar za svečo z logo Karitas ali Eko leseno svečko je 2€.

 

SINODA 2021 – 2023: Škofovska sinoda na škofijski ravni se po vsem svetu začenja v nedeljo, 17. 10. 2021. V celjski škofiji jo slovesno začenjamo v stolnici ob 15. uri s sveto mašo, ki jo vodi škof Maksimiljan. Prav je, da se tudi iz naše župnije udeležimo slovesnega začetka škofovske sinode na škofijski ravni. Lepo vabljeni. 

 

PISMO SLOVENSKIH ŠKOFOV ZA KONEC EPIDEMIJE IN EDINOST V CERKVI: Dragi bratje in sestre, škofje vas vabimo, da se nam pridružite v molitvi in prošnji, da skupaj premagamo težko krizo epidemije in delitev med nami. Čas koronavirusne bolezni COVID-19 je čas preizkušnje, pa tudi priložnost, da poglobimo svojo vero in zaupanje v Boga. Tako bomo iz krize izšli prečiščeni in utrjeni v veri ter bodo naša občestva kraj živete vere. V nedeljo, 17. oktobra 2021, vesoljna Cerkev pričenja sinodalno pot preverjanja življenja po veri v Kristusa. Ta pot se najprej pričenja tako na ravni škofij kot tudi na ravni Cerkve v Sloveniji. Omenjena nedelja je priložnost, da po vseh naših občestvih namenimo skupno molitev za prenehanje epidemije v naši domovini in da začutimo, kako smo v tem času vsi ena družina, čeprav z različnimi mišljenji in prepričanji, ter skupaj poklicani, da pokažemo odgovornost in sodelovanje.

Vaši škofje

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V mesecu oktobru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Prelog, Bobovega, Male Pristave.