NAVODILA V ČASU EPIDEMIJE COVID-19:

  1. Cerkev bo odprta vsak dan med 8.00 in 18.00 uro. V tem času povabljeni k osebni molitvi.
  2. Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane. Duhovniki mašujemo po oznanjenih mašnih namenih brez vernikov. Nedeljske svete maše bomo prenašali po facebook strani (obnova župnijske cerkve Šmarje pri Jelšah), ob 9. uri, med tednom pa ob 19. uri.
  3. Možnost prejema svetega obhajila bo ob nedeljah od 10.15 uri, med tednom pa ob 17.45 uri. V tem času bo možnost tudi za sveto spoved.
  4. Krsti, poroke in druge župnijske slovesnosti so preloženi
  5. Cerkveni pogrebi so dovoljeni z upoštevanjem državnih navodil.
  6. Kateheza (verouk) se za vse razrede do nadaljnjega izvaja na daljavo. Gradivno najdete na župnijski spletni strani (zupnija.smarje.com, pod zavihkom VEROUK)

 

ADVENTNI ČAS

Smo v adventnem času. Povabljeni, da se doma zbiramo ob večerih ob adventnem venčku kod družina pri skupni molitvi.

SVETA SPOVED

V tem adventnem času povalbjeni k sveti spovedi. Priložnost bo vsak dan ob 17.30 uri in ob nedeljah ob 10.15 uri

 

DEVETDNEVNICA V ČAST BREZMADEŽNI IN PREOS SVETE MAŠE

Z današnjo nedeljo vstopamo v devetdnevico pred praznikom brezmadežnega spočetja Device Marije. Zato bo vsak večer ob 19. uri sveta maša z devetdnevnico v župnijski cerkvi.  V molitvi in duhu bodite z nami na facebook strni (obnova župnijske cerkve Šmarje pri Jelšah)

 

NAŠI RAJNI

Umrl je Vincenc Peperko iz Rimske ceste. Spomnili se ga bomo s sveto mašo danes, v nedeljo, ob 9. uri. Pogreb pokojnega pa bo v petek ob 15. uri. Priporočamo ga v molitev.

 

ADVENTI KOLEDAR ZA OTROKE – SLEDITE NAM NA FACEBOOK STARNI

V cerkvi so na voljo adventi koledarji za otroke. Prosim vzemite jih in naj vam pomagajo skozi adventni čas. Povabljeni, da se spomnimo tudi otrok, ki živijo v pomanjkanju. Škatlice z darovi boste na božič položili v jaslice. Skupaj z vami bomo prebirali adventi koledar po facebook strani. Vabljeni vsak dan ob 18. uri.

 

DAR ZA SVETE MAŠE ZA RAJNE IN DRUGE NAMENE

Tudi v tem času lahko darujete za svete maše za svoje pokojne sorodnike ali druge namene. Mašni namen lahko oddate v poštni predal pri župnišču ali vsak dan po obhajilu v cerkvi, lahko pokličete tudi po telefonu ali napišete po elektronski pošti.

 

KARITAS ZBIRA OZIMNICO ZA LJUDI V STISKAH: Kriza, v kateri smo se znašli, kaže, da je med nami vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na župnijsko Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato vas vabimo in naprošamo k sodelovanju pri zbiranju hrane za ozimnico (to so osnovna živila moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava). Darove  lahko prinesete v prostore župnijske Karitas ob sredah med 17. in 18. uro. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči sočloveku. Hvala za Vaš dar.

 

DAR ZA POTREBE ŽUPNIJE IN ŽUPNIJSKO CERKEV

Ker v danih okoliščina ni svetih maš z ljudstvom, tudi ni nedeljske puščice oz. darov za potrebe župnije, ki je edini vir dohodka. Hvaležni smo vam za vsak vaš prostovoljni dar, ki ga lahko darujete na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278 ali v župnišču. Hvala za razumevanje in pomoč.

 

MARIJANSKI, LISTNI KOLEDAR IN PRATIKA

V cerkvi so na voljo Marijanski koledar, Pratika in listni koledar.