SREČANJA ZA BIRMANCE IN DEVETDNEVNICA PRED SVETO BIRMO

V teku so srečanja za birmance kot pripravo na zakrament svete birme. Ker devetdnevnica pred sveto birmo ni mogoča v takšni obliki kot običajno, bo potekla v obliki občasnih srečanj in svetih maš. Drugo srečanje bo v petek, 4. septembra ob 19. uri v veroučnih prostorih, v nedeljo, 6. septembra pa bo ob 10.15 sveta maša z birmanci, botri in starši. Povabljeni vsi k skupni pripravi na praznik svete birme, ki bo v soboto, 10. oktobra ob 10. uri. Prosim, da srečanja in svete maše vzamemo odgovorno in resno.

 

DAN PRVOOBHAJNCEV IN STARŠEV, SVETA SPOVED ZA STARŠE

V soboto od 17.30 do 19.00 ure bo potekal dan prvoobhajancev in njihovih staršev. Otroci bodo imeli svoj program starši pa svojega. Časovni termin je malo zamaknjen in skrajšan zaradi vsem znanih razmer. Srečanje bomo zaključili s skupno sveto mašo. Pred in med sveto mašo starši vabljeni k sveti spovedi. Lepo vsi povabljeni k sodelovanju v pripravi za sveto obhajilo, ki bo v nedeljo 27. septembra ob 11.30 uri.

 

PRVI ČETRTEK. Četrtek je prvi v mescu. Povabljeni k sveti maši in molitvi za duhovne poklice.

 

PRVI PETEK: Petek je prvi v mesecu. Povabljeni k sveti maši ob 9. in 19. uri, ter k sveti spovedi. Ta dan bo obisk bolnikov na domu.

 

PRVA SOBOTA: Sobota je prva v mesecu. Po večerni sveti maši vabljeni k molitvi pred Najsvetejše do 22. ure.

 

PRVA NEDELJA: Prihodnje nedelja je prva v mesecu. Vaš dar bo namenjen za obnovo župnijske cerkve. Bog povrni za vsak vaš dar.

 

SOBOTNE VEČERNE SVETE MAŠE: Ob sobotah bodo večerne svete maše, kot nedeljske. Zato lahko večroučenci, ki zaradi obveznosti ne morejo k sveti maši ob nedeljah, pridejo ob sobotah zvečer, pa tudi vsi tiski, ki imate ob nedeljah dopoldan kakšne nujne obveznosti, velja sobotna sveta maša kot nedeljska.

 

ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO: Pred nami je začetek šolskega in veroučnega leta. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. V danih okoliščinah bomo pripravili vse potrebno, da bo verouk lahko čim bolj nemoteno stekel.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in bo letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tednu od ponedeljka, 31. avgusta do petka, 4. septembra, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 17. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ki jih župnija sama ne zmore pokriti, še zlasti sedaj ne, ko prenavljamo župnijsko cerkev. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk; ta prispevek bo znašal 15€ po otroku, plus stroški za veroučne knjige. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi. Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek 7. septembra. Urnik verouka:

 

 

1. razred

A in C Ponedeljek ob 15:15

B in C Torek ob 16:00

 

2. razred

A in C  Ponedeljek 16:00

B in C  Torek ob 15:15

 

3. razred

A  Ponedeljek 12:55

B  Torek 12:55

Petek 12:05

 

4. razred

Ponedeljek 12:55

Četrtek 12:55

Petek 12:05

 

5. razred

Ponedeljek 13:45

Torek 12:55

Petek  12:55

 

6. razred

Torek 13:45

Četrtek 13:45

Petek 7:15

 

7. razred

Torek 7:15

Četrtek 7:15

Petek 13:45

 

8. razred

Ponedeljek 13:45

Torek 7:15

Torek 14:45

 

9. razred

Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 14:45

Torek 13:45       

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: V mesecu septembru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Gaja in Korpul. Vernikom iz Belega in Stranja, ki ste v mesecu avgustu skrbeli za vse to se lepo zahvaljujemo.

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Naprošeni za pomoč, pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Hvala vsem za razumevanje in pomoč.