MOLITVENO SREČANJE ČLANOV ŽPS IN KLJUČARJEV

V ponedeljek ob 19.30 uri, vabljeni člani ŽPS in ključarji na molitveno srečanje k Brankotu Vrbeku na Rimsko cesto.

 

NAŠI RAJNI

Umrla je Marija Pirš iz Predence. Dan in ura pogrebne svete maše in pogreba bosta sporočena naknadno.

 

SREČANJE DUHOVNIKOV DEKANIJ ŠMARJE PRI JELŠAH IN ROGATEC

V sredo bo v naši župniji srečanje duhovnikov dekanij Šmarje in Rogatec. Ob 9. uri bo molitev rožnega venca in ob 9.30 sveta maša. Lepo povabljeni k molitvi in sveti maši.

 

PRVI ČETRTEK

Četrtek je prvi v mesecu, vabljeni k molitvi za duhovne poklice in sveti maši.

 

PRVI PETEK

Petek je prvi v mesecu, vabljeni k sveti maši ob 9. in 18. uri. Ta dan bo obisk bolnikov na domu.

 

PRVA SOBOTA

Sobota je prva v mesecu, po večerni sveti maši vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejše do 21. ure.

 

VEROUK

V tednu, ki je pred nami imajo vsi veroučenci reden verouk. Prav tako bo v petek birmansko srečanje.

 

MOLITEV KRIŽEVEGA POTA

Vsak postni petek, pol ure pred večerno sveto mašo, vabljeni k molitvi križevega pota.

 

KRIŽEV POT K SV. ROKU

Vsako postno nedeljo, ob 15. uri, vabljeni k molitvi križevega pota med kapelami k sv. Roku. V primeru slabega vremena bo križev pot v cerkvi.

 

ROMANJE PO POTEH SV. JANEZA PAVLA II. – POLJSKA

V času od četrtka 23. (odhod je ob 22. uri) do ponedeljka 27. aprila, povabljeni na romanje po poteh sv. papeža Janeza Pavla II – Poljska. Romarska pot bo vodila v Auswitz, Čentsahovo – Marijino romarsko središče Poljske, Krakov, kalvarija Zebrovska in Wadowice.

 

PREVENTIVNI UKREPI V CERKVI ZARADI KORONA VIRUSA

Do nadaljnjega bodo kropilniki z blagoslovljeno vodo ob vhodu v cerkev izpraznjeni. Verniki naj se pri vstopu v cerkev spoštljivo pokrižajo in pokleknejo, kar nadomesti pokrižanje z blagoslovljeno vodo. Pri pozdravu miru duhovnik in verniki opustijo stisk roke. Vernike prosimo, da obhajilo spoštljivo prejemajo samo na roko.

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Obnova župnijske cerkve je v teku. Trenutno se izvaja montaža orgel, zato vas prosimo, da v cerkvi malo pazimo, ker se izvajajo dela na koru. Na vse vas, tako kot do sedaj,  se tudi v prihodnje obračam s prošnjo za pomoč, pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Hvala vsem za razumevanje in pomoč.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu  marcu čistijo cerkev in veroučne prostore verniki iz Predela in Senovice. Vernikom iz Predence, Vinskega vrha, Cerovca, Kamenika in Ješovca, ki ste v mesecu februarju skrbeli za vse to se lepo zahvaljujemo.