OKTOBER MESEC MOLITVE ROŽNEGA VENCA: Mesec oktober nas  vabi k molitvi rožnega venca. Lepo povabljeni k molitvi doma in v cerkvi, pred sveto mašo. Lepo povabljeni.

 

MISIJONSKA NEDELJA: Danes je misijonska nedelja. Bog povrni za vaš današnji dar za misijone.

 

VEČERNICE PRI PETRIČEVI KAPELI NA ŠEROVEM: Danes ob 15. uri, lepo vabljeni k verčernicam k Petričevi kapeli na Šerovo.

 

BLAGOSLOV NOVE MARIJINE KAPELE NA PIJOVCIH: V soboto ob 13. uri, lepo povabljeni na blagoslov nove Marijine kapele na Pijovce. Do kapele se pride iz Male pristave, čez Bobovo po vrhu (v bližini župnijskega vinograda, na meji župnij Šmarje in Sladka Gora). Res lepo vsi povabljeni.

 

MINISTRANTSKO SREČANJE: V sredo ob 17. uri, vabljeni ministranti na ministrantsko srečanje.

 

ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. MIKLAVŽU: Prihodnjo nedeljo bomo obhajali zahvalno nedeljo pri sv. Miklavžu ob 11.30 uri. Lepo vabljeni.

 

OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE: Obhajanje zahvalnih nedelj je priložnost za zahvalo in hvaležnost, za vse prejete darove in milosti, uspeh pri delu, v šoli, študiju, zdravju pri družini in živini. Žal pa je med nami vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na župnijsko Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato vas vabimo in naprošamo k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. V času maš ob zahvalnih nedeljah darujem hrano za ljudi v stiski (to so osnovna živila moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava). Darove boste lahko prinesli v cerkev in jih položil k oltarju. Lahko pa jih prinesete tudi direktno na Karitas ob sredah med 17. in 18. uro. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči sočloveku. Župnijska Karitas bo vse te darove pripravila in jih razdelila potrebnim za ozimnico. Hvala za Vaš dar. Vsako živilo nam še kako prav pride.

 

MOLITVENI SPOMINI ZA RAJNE: Počasi se bliža praznik Vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih.

Molitvene spomine za svoje drage rajne lahko napišete na poseben listič, ki ga vzamete v cerkvi. Dar, ki ga boste namenili ob tem je namenjen za obnovo župnijske cerkve.

 

SVEČE, SPOMIN NA RAJNE: V cerkvi bodo na voljo nagrobne sveče, kot spomin na rajne. Dar od sveč (1.50€) je namenjen za potrebe in delovanje župnijske Karitas.

 

NAŠI RAJNI: Umrl je Jože Belej iz Male Pristave. Pogreb bo v sredo ob 15. uri. Spomnimo se ga v molitvi.

 

NAMENITEV DELA DOHODNINE ZA KARITAS: Vabimo vas k namenitvi dela dohodnine za Karitas. Z namenitvijo lahko neposredno podprete tudi programe pomoči na naši župnijski Karitas. Komu sedaj namenjate 0,5% odmerjene  dohodnine, lahko preverite na vaši dohodninski odločbi.  Veseli bomo, če nas boste podprli z odločitvijo, ki vas nič ne stane, nam pa pomeni zelo veliko, saj prav iz majhnih zrn nastaja kruh za ljudi v stiski. Obrazec z navodilom (najdete ga na stranskem oltarju) lahko izpolnite in nam ga osebno izročite ali pa ga pošljete direktno na Slovensko Karitas (znamka ni potrebna, obrazec le ustrezno prepognite in oddate na pošto). Izpolnjene obrazce oddajte do 20. decembra 2019, da bo vaša odločitev veljala že za leto 2019, drugače pa bo za leto 2020. Vaša odločitev bo veljala tudi za leta naprej, do preklica ali spremembe.

 

SVETOVNI DAN MOŽGANSKE KAPI: Pobudo Združenja bolnikov za cerebrovaskularno boleznijo Slovenije je podprla Slovenska škofovska konferenca in določila, da bo opoldansko zvonjenje cerkvenih zvonov 29. oktobra »namenjeno ozaveščanju ljudi, da je zdravje božji dar, za katerega moramo skrbeti in znati razumeti sporočila telesa, še preden nas bolezen z vsemi svojimi posledicami prehiti.«  Prav tako je določila, da naj bo tega dne »opoldanska molitev zahvala Mariji, Materi Božji, ki jo v litanijah nazivamo Zdravje bolnikov.«

Predstavniki omenjenega združenja bodo  v nedeljo, 27. oktobra, v naši župniji po deveti maši ljudem pred cerkvijo merili krvni tlak in ritem bitja srca ter jih opozarjali na dejavnike tveganja pri možganski kapi.

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Župnijska cerkev počasi dobiva svojo prenovljeno podobo. Dela pa še zdaleč niso končana. V tem tednu smo nameščali kamen na stebre pod korom in podstavek za glavni oltar. Dela je še kar precej. Zato se priporočamo, da vsak po svojih močeh in zmožnostih pomaga pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278.

 

PRESTAVITEV URE NA ZIMSKI ČAS: Iz prihodnje sobote na nedeljo, bomo prestavili urine kazalce za eno uro nazaj.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: V mesecu oktobru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Prelog, Bobovega in Male Pristave.