SVETE MAŠE: Od tega tedna dalje bodo vse svete maše, tudi med tednom, v župnijski cerkvi.

 

SLOVESNOST VEČNIH ZAOBLJUB S. BARBARE MOČENIK V ŠENTVIDU

Danes lepo vabljeni v župnijsko cerkev v Šentvid kjer bo med sveto mašo izrekla redovne zaobljube domačinka s. Barbara Močenik v redu sester hčera Marije Pomočnice (salezijanke). Ob 14. uri bo molitvena ura, ob 15. uri pa sv. maša. Lepo vabljeni k temu enkratnemu lepemu duhovnemu dogajanju.

 

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE V PETROVČAH

V soboto lepo vabljeni na škofijski molitveni dan za duhovne poklice v Petrovče. Ob 9. uri bo molitvena ura, ob 10. uri pa sveta maša, ki jo bo vodil škof dr. Stanislav Lipovšek. Lepo vabljeni.

 

SREČANJE ZAKONCEV JUBILANTOV: Vsi, ki v tem letu praznujete obletnico poroke, povabljeni v nedeljo 22. septembra  ob 15. uri k zahvalni maši v župnijsko cerkev. Vabljeni ste vsi zakonci, ki ste se poročili tukaj ali kje drugje in v tem letu slavite 5, 10, 15, 20, 25, …, 50, 55, 60 let ali morda celo več let poroke. Prav je, da se tudi Bogu zahvalimo za leta skupnega zakonskega življenja. Zato že sedaj povabljeni na to slavje. Jubilanti, ki ste vpisani v poročno knjigo naše župnije boste dobili domov še posebno vabilo. Tisti, ki ste bili poročeni v drugi župniji, pa prosim sprejmite to vabilo in se čim prej prijavite.

 

VEROUČNO LETO: Šolsko leto se je že pričelo. Počasi pričenjamo tudi z veroučnim letom. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Kako se bo otrok odločil za nekaj kar ne pozna in ne ve, kaj je. Povabljeni, da pomagamo otrokom pri njihovem verskem življenju.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in je letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tem tednu od 9. do 13. septembra, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 17. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ki jih župnija sama ne zmore pokriti, še zlasti sedaj ne, ko prenavljamo župnijsko cerkev. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk; ta prispevek bo znašal 15€ po otroku, plus stroški za veroučne knjige. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Denar ne sme in ne more biti razlog, da kdo zaradi tega ne bi hodil k verouku. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi. Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek 16. septembra. Urnik verouka:

 

 

1. razred

A in C  Ponedeljek ob 15:15

B in C  Torek ob 16:00

 

2. razred

A in C  Ponedeljek 16:00

B in C  Torek ob 15:15

 

3. razred

A  Ponedeljek 12:55

B  Torek 12:55

Petek 12:05

 

4. razred

Torek 12:55

B  Petek 12:05

Četrtek 12:55

 

5. razred

 Ponedeljek 12:55

Torek 13:45

Petek 12:55

 

6. razred

 Ponedeljek 13:45

 Četrtek 13:45

Petek 7:15

 

7. razred

Četrtek 7:15

Petek 13:45

 

8. razred

Ponedeljek 13:45

Torek 7:15

Torek 14:45

 

9. razred

Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 14:45

Torek 13:45

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Še vedno se priporočamo, da vsak po svojih močeh in zmožnostih pomaga pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Bog vam povrni za vsak dar. Preteklo nedeljo ste v ta namen darovali 1.727,60€.

 

POMOČ DRUŽINI BRAČUN IZ SENOVICE: Prihodnjo nedeljo bo vaš dar pri sv. maši namenjen za družino Bračun iz Senovice, ki jih je prizadel požar. Bog povrni za vsak vaš dar.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: V mesecu septembru skrbijo za župnijsko cerkev, kapelo in veroučne prostore verniki iz Gaja in Korpul.