NAŠI RAJNI: Umrla je dolgoletna cerkvena pevka, Marija Podgoršek iz Dvora. Pogrebna sveta maša v župnijski cerkvi in pogreb bo danes ob 15.uri. Spomnimo se nje in vseh rajnih v molitvi.

 

PRVI ČETRTEK: Četrtek je prvi v mescu. Povabljeni k sveti maši in molitvi za duhovne poklice.

 

PRVI PETEK: Petek je prvi v mesecu. Povabljeni k sveti maši ob 9. in 19. uri ter k sveti spovedi.

 

PRVA SOBOTA: Sobota je prva v mesecu. Po večerni sveti maši vabljeni k molitvi pred Najsvetejše do 22. ure.

 

MARIJINO ROJSTVO – MALA MAŠA: V nedeljo je praznik Marijinega rojstva – mala maša. Povabljeni k sv. mašam.

 

ZAHVALA

Družina Ivana Bračun iz Senovice, se lepo zahvaljuje vsem, ki ste kakor koli priskočili na pomoč ob požaru kozolca. Hvala gslcem iz Šmarja, Šentvida, Mestinja in Kristan Vrha in vsem ostalim, ki ste pomagali. Bog povrni za vašo opomoč in dobroto.

 

ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO

Pred nami je začetek šolskega in veroučnega leta. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Kako se bo otrok odločil za nekaj kar ne pozna in ne ve kaj je. Povabljeni, da pomagamo otrokom pri njihovem verskem življenju.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in bo letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tednu od 9. do 13. septembra, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 17. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ki jih župnija sama ne zmore pokriti, še zlasti sedaj ne, ko prenavljamo župnijsko cerkev. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk; ta prispevek bo znašal 15€ po otroku, plus stroški za veroučne knjige. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Denar ne sme in ne more biti razlog, da kdo zaradi tega ne bi hodil k verouku. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi, vsi ostali pa v zgornjih veroučnih prostorih pri župnišču. Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek 16. septembra. Urnik verouka:

 

1. razred A in C Ponedeljek ob 15:15

B in C Torek ob 16:00

2. razred A in C  Ponedeljek 16:00

B in C  Torek ob 15:15

3. razred A  Ponedeljek 12:55

B  Torek 12:55

Petek 12:05

4. razred A  Torek 12:55

Petek 12:05

Četrtek 12:55

5. razred Ponedeljek 12:55

Torek 13:45

Petek  12:55

6. razred Ponedeljek 13:45

Četrtek 13:45

Petek 7:15

7. razred Četrtek  7:15

Petek  13:45

8. razred Ponedeljek 13:45

Torek 7:15

Torek 14:45

9. razred Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 14:45

Torek 13:45

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE

Dela v župnijski cerkvi tečejo dalje. Hvala Bogu in Vam dobri ljudje za vsakršno pomoč. Dela še niso končana, je še kar nekaj za postoriti. Še vedno se priporočamo, da vsak po svojih močeh in zmožnostih pomaga pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Bog vam povrni za vsak dar.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: V mesecu septembru skrbijo za župnijsko cerkev, kapelo in veroučne prostore verniki iz Gaja in Korpul.