MOLITVENO SREČANJE ČLANOV ŽPS IN KLJUČARJEV

Člani ŽPS in ključarji vabljeni jutri, v ponedeljek, ob 20. uri na molitveno srečanje k Andreji Bračko v Zastranje.

 

PRVI ČETRTEK

Četrtek je prvi v mesecu. Vabljeni k sveti maši in molitvi za duhovne poklice.

 

PRVI PETEK: Petek je prvi v mesecu. Vabljeni k sveti maši ob 9. in 19. uri. Ta dan bo obisk bolnikov na domu.

 

MARIJINO ROJSTVO- MALI ŠMAREN

V soboto je praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Sveti maši bosta ob 9. uri pri sv. Roku in ob 19. uri v kapeli. Povabljeni k prazničnemu bogoslužju.

 

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE

V soboto povabljeni na škofijski molitveni dan za duhovne poklice v Petrovče. Ob 9. uri bo molitvena ura, ob 10. uri sveta maša, ki jo bo vodil škof dr. Stanislav Lipovšek. Povabljeni k Petrovški Materi Božji.

 

ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO

Pred nami je začetek šolskega in veroučnega leta. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Kako se bo otrok odločil za nekaj kar ne pozna in ne ve kaj je. Povabljeni, da pomagamo otrokom pri njihovem verskem življenju.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in bo letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tednu od 3. do 7. septembra, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 17. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka so povezani tudi določeni stroški, ki jih župnija sama ne zmore pokriti, še zlasti sedaj ne, ko prenavljamo župnijsko cerkev. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk; ta prispevek bo znašal 15€ po otroku, plus stroški za veroučne knjige. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Denar ne sme in ne more biti razlog, da kdo zaradi tega ne bi hodil k verouku. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi. Za 7. in 8. razred je veroučna knjiga nova. Z veroukom bomo pričeli v ponedeljek 10. septembra.

 

Urnik verouka:

 

 

1. razred

A in C Ponedeljek ob 15:15

B in C Torek ob 16:00

 

2. razred

A in C  Ponedeljek 16:00

B in C  Torek 15:15

 

3. razred

A  Ponedeljek 12:55

B  Torek 12:55

Petek 12:05

 

4. razred

A in C  Ponedeljek 12:55

B in C Torek 12:05

 

5. razred

 Ponedeljek 13:45

Torek 12:55

Petek 12:55

 

6. razred

 Torek 13:45

 Četrtek 12:55

Petek 7:15

 

7. razred

Ponedeljek 7:15

Četrtek 7:15

Četrtek 13:45

 

8. razred

Ponedeljek 13:45

Torek 7:15

Četrtek 13:45

 

9. razred

Ponedeljek 7:15

Ponedeljek 14:45

Torek 13:45

 

MUZEJ BAROKA, DRUŽINSKO MUZEJSKO DOŽIVETJE

Danes popoldne ob 15. uri, vabljeni v Muzej baroka, na dogodek za vso družino, z različnimi ustvarjalnimi delavnicami . Vstopnica za vso družino le 10 €. Dobrodošli!

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Obnova cerkve poteka naprej. Trenutno se izvajajo notranji ometi, nekaj v lastni režiji, ostalo pa podjetje. Naprošeni, da s prostovoljni darovi pomagate pri zbiranju finančnih sredstev. Svoj prostovoljni dar lahko darujete tudi na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Hvala vsem, ki ste že pomagali in vsem, ki še boste.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V mesecu septembru skrbijo za cerkev pri sv. Roku in kapelo v veroučni učilnici verniki iz Gaja in Korpul.