OKTOBER – MESEC ROŽNEGA VENCA

Mesec oktober je mesec rožnega venca. Povabljeni k molitvi rožnega venca, tako doma kot pred vsako sveto mašo.

 

MISIJONSKA NEDELJA

Današnja nedelja je misijonska nedelja. Vaš dar je namenjen za misijone.

 

VEČER S SVETIM PISMOM

V sredo ob 19.30 uri, vabljeni na večer s Svetim pismom.

 

ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. MIKLAVŽU: V nedeljo bomo pri sv. Miklavžu obhajali zahvalno nedeljo ob 11.30 uri. Lepo povabljeni.

 

OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE

Obhajanje zahvalnih nedelj je priložnost za zahvalo in hvaležnost, za vse prejete darove in milosti, uspeh pri delu, v šoli, študiju, zdravju pri družini in živini. Žal pa je med nami vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na župnijsko Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato vas vabimo in naprošamo k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. V času svetih maš ob zahvalnih nedeljah lahko darujem hrano za ljudi v stiski (to so osnovna živila: moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava, …). Darove boste lahko prinesli v cerkev in jih položil k oltarju. Lahko pa jih prinesete tudi direktno na Karitas ob sredah med 17. in 18. uro. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči sočloveku. Župnijska Karitas bo vse te darove pripravila in jih razdelila potrebnim za ozimnico. Hvala za Vaš dar. Vsako živilo nam še kako prav pride.

 

SREČANJE ZA STARŠE VEROUČENCEV 8. RAZREDA

Starši veroučencev 8. razreda lepo povabljeni na srečanje v veroučne prostore, ki bo v torek 24.10. 2017 ob 19. uri. Lepo vabljeni.

 

MOLITVENI SPOMINI ZA RAJNE

Počasi se bliža se praznik Vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih.

Molitvene spomine za svoje drage rajne lahko napišete na poseben listič, ki ga vzamete v kapeli ali cerkvi. Dar, ki ga boste namenili ob tem je prostovoljen in bo namenjen za obnovo župnijske cerkve.

 

PRESTAVITEV URE NA SONČNI ČAS

Iz sobote na nedeljo bomo prestavili ure za eno uro nazaj.

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Gradbeno podjetje Remont iz Celja je v tem tednu začelo z obnovitvenimi rekonstrukcijskimi deli na cerkvi. Pogodbena dela z Remontom znašajo 232.000,00 eur. Dela so precej obsežna in zelo zahtevna. Da bodo ta dela v doglednem času zaključena je odvisno tudi od naše finančne zmožnosti. Zato vas lepo naprošamo za vaše prostovoljne darove. Nikjer ne piše koliko mora kdo dati. Zavedamo se, da je večji dar težko dati, dosti lažje pa je neko obdobje po delih. Svoj prostovoljni dar lahko darujete pri sveti maši, osebno v župnišču ali na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Hvala za razumevanje in pomoč.

 

LES ZA KLOPI V ŽUPNIJSKI CERKVI

Še vedno naprošamo tudi za hrastov les za klopi v cerkvi. Kdor bi želel darovati hrastov les naj prosim to sporoči Marku Dečmanu (041 246 151). Hvala tudi za to obliko pomoči pri obnovi župnijske cerkve.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE

V mesecu septembru skrbijo za cerkev pri sv. Roku, kapelo in veroučne prostore verniki iz Prelog, Bobovega in Male Pristave.