OKTOBER – MESEC ROŽNEGA VENCA: Mesec oktober je mesec rožnega venca. Povabljeni k molitvi rožnega venca, tako doma kot pred vsako sveto mašo.

 

NAŠI RAJNI: Umrla je Zdenka Vreže iz Predence. Pogreb bo v torek ob 15. uri, sveta maša pa bo v nedeljo ob 10.15 uri. Spomnimo se je v molitvi.

 

SVETA MAŠA PRIHODNJO NEDELJO OB 7. URI ZJUTRAJ:

Prihodnjo nedeljo bo zaradi predsedniških volitev sveta maša ob 7. uri zjutraj v veroučni učilnici pri župnišču.

 

ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. LOVRENCU: V nedeljo bomo pri sv. Lovrencu obhajali zahvalno nedeljo ob 11.30 uri. Lepo povabljeni.

 

OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE: Obhajanje zahvalnih nedelj je priložnost za zahvalo in hvaležnost, za vse prejete darove in milosti, uspeh pri delu, v šoli, študiju, zdravju pri družini in živini. Žal pa je med nami vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na župnijsko Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato vas vabimo in naprošamo k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. V času maš ob zahvalnih nedeljah darujem hrano za ljudi v stiski (to so osnovna živila moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava, …). Darove boste lahko prinesli v cerkev in jih položili k oltarju. Lahko pa jih prinesete tudi direktno na Karitas ob sredah med 17. in 18. uro. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči sočloveku. Župnijska Karitas bo vse te darove pripravila in jih razdelila potrebnim za ozimnico. Hvala za Vaš dar. Vsako živilo nam še kako prav pride.

 

MISIJONSKA NEDELJA: Prihodnja nedelja je misijonska nedelja. Papež Frančišek nas v letošnji poslanici za misijonsko nedeljo spominja, da misijonska dejavnost ni zgolj ena izmed številnih dejavnosti Cerkve, kajti Cerkev je »misijonska po naravi«. Spominja nas, da ne moremo biti kristjani, ne da bi okoli sebe širili veselega oznanila Jezusovega evangelija. Ta ima »spreminjajočo moč«, saj je »dobra novica, ki prinaša nalezljivo veselje«, je »izvir novega življenja, prostega vladavine greha …«, »zdravi krvaveče rane človeštva«. Ravno zato vsako leto obhajamo misijonsko nedeljo, da nas v tem prizadevanju okrepi: bodisi z molitvijo, konkretno z darovi za nabirko. S temi sredstvi podpiramo srčne može in žene – misijonarje »na terenu«, ki so na misijonsko poklicanost pogumno odgovorili. Spomnimo se samo na naše svetniške misijonarje: Barago, Gnidovca in Majcna ter več sto drugih Slovencev, ki so svoje življenje razdali za graditev mladih Cerkva po najbolj revnih krajih sveta. Vsega tega ne bi zmogli, če ne bi imeli podpore iz zaledja, iz domovine, domače Cerkve, in solidarnostne podpore vesoljne Cerkve. Vaš dar prihodnjo nedeljo bo namenjen za misijone.

 

MOLITVENI SPOMINI ZA RAJNE: Počasi se bliža praznik Vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih. Molitvene spomine za svoje drage rajne lahko napišete na poseben listič, ki ga vzamete v kapeli ali cerkvi. Dar, ki ga boste namenili ob tem je prostovoljen in bo namenjen za obnovo župnijske cerkve.

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Gradbeno podjetje Remont iz Celja bo v naslednjih mesecih izvajalo rekonstrukcijska dela na cerkvi. Lepo naprošeni tudi za prostovoljne darove. Nikjer ne piše koliko mora kdo dati. Zavedamo se, da je večji dar težko dati, dosti lažje pa je neko obdobje po delih. Svoj prostovoljni dar lahko darujete pri sveti maši, osebno v župnišču ali na TRR župnije: SI56 0510 0801 4146 278. Hvala za razumevanje in pomoč.

 

LES ZA KLOPI V ŽUPNIJSKI CERKVI: Na vas se obračamo s prošnjo za hrastov les. Lahko je v gozdu, ki je še za podret, lahko je hlodovina, lahko tudi že razrezan. Kdor bi želel darovati hrastov les naj to prosim sporoči Marku Dečmanu. Hvala tudi za to obliko pomoči pri obnovi župnijske cerkve.

 

MANJŠA SVEČA, ZA SOČLOVEKA SREČA: Ob prazniku Vseh svetih in dnevu spomina na umrle vas vabimo, da namesto množice sveč in rož, prižgete svečko manj, prihranjen denar pa namenite ljudem v stiski. Z darom za posebne sveče Karitas, ki so bele, s tremi različnimi motivi, izdelane iz reciklirane plastike in v celoti narejene v Sloveniji, skrbite za okolje, darujete za dobrodelne namene in ohranjate spomin na vaše rajne. Minljive sveče in cvetje naj zamenja naš dar za ljudi, ki so potrebni pomoči. Priporočen dar za svečo Karitas, ki jo najdete v cerkvi in kapeli, je 1,50 EUR.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: V mesecu septembru skrbijo za cerkev pri sv. Roku, kapelo in veroučne prostore verniki iz Prelog, Bobovega in Male Pristave.