SKLEP SVETEGA LETA: Z današnjo nedeljo sklepamo sveto leto Usmiljenja. Lepo povabljeni v stolnico v Celje. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16. uri slovesna sveta maša. Povabljeni!

 

GOD SV. CECILIJE, ZAVETNICE CERKVENE GLASBE: V torek je god sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe in cerkvenih pevcev. Ob prazniku se zahvaljujemo našim pevcem, zborovodjem in organistom za njihov trud in delo. V počastitev praznika sv. Cecilije bo na predvečer praznika v ponedeljek ob 18. uri sv. maša za vse pokojne pevce in zborovodje, organiste. Pri sv. maši v ponedeljek bo pel odrasel cerkveni pevski zbor. Lepo povabljeni.

 

TEDEN KARITAS

Vstopamo v Teden Karitas ki bo potekal pod geslom »V objemu dobrote«. Ob letošnjem geslu Tedna Karitas z deli in odnosom dobrote pomagamo, podpiramo in opogumimo človeka v stiski, da bo ob podpori prostovoljcev, sodelavcev Karitas in vseh ljudi odprtega srca lažje rešil stisko in probleme, s katerimi se je v življenju srečal.

Teden Karitas svoje srce odpira na 459 župnijskih Karitas, kjer se preko celega leta 11.000 prostovoljcev trudi objeti ljudi v stiski in jim dati oporo in dostojanstvo.  Vrh Tedna Karitas je Nedelja Karitas, kjer po župnijah potekajo različna praznovanja. Na nacionalni ravni bosta potekala dva osrednja dogodka: v sredo, 23. novembra bo romanje prostovoljcev Karitas na Ponikvo. Pričetek romanja bo z molitvijo ob 11.00 in ob 12.00 sv. maša, ki jo bo daroval predsednik Slovenske Karitas, nadškof msgr. Alojzij Cvikl in dobrodelni koncert Klic dobrote v dvorani Golovec v Celju, ob 20.00 z neposrednim TV prenosom na 1. programu TV Slovenija, Radia Slovenija in Radia Ognjišče. V času koncerta in tudi še cel december bomo zbirali sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski. Vstopnice za večerni koncert (cena 10 €) so na voljo na Slovenski Karitas (01 300 59 60), na vseh škofijskih Karitas in v knjigarni Celjske Mohorjeve družbe v Celju.

 

NEDELJA KARITAS: Prihodnja nedelja je nedelja Karitas. Ob tej priložnosti bo župnijska Karitas pripravila adventne venčke, ki bodo na voljo na prvo adventno nedeljo. Darovi od venčkov bodo namenjeni za delovanje župnijske Karitas. Hvala, če boste vzeli adventni venček pri župnijski Karitas ter tako pomagali ljudem v stiski.

 

PRVA ADVENTNA NEDELJA: Prihodnja nedelja je prva adventna nedelja s katero pričenjamo novo cerkveno in bogoslužno leto. S tem časom vstopamo v pripravo na božične praznike.

 

BIBLIČNA SKUPINA: V sredo ob 19.30 uri vabljeni na biblično skupino.

 

DAN PRVOOBHAJNCEV

V soboto bomo od 9. do 12. ure imeli dan prvoobhajancev. V nedeljo pa se bodo letošnji prvoobhajanci predstavili župniji pri sveti maši ob 10.15 uri.

 

MOLITEV ROŽNEGA VENCA IN MAŠE PO PODRUŽNICAH ZA NAŠE RAJNE

Ob petkih se v molitvi spominjamo naših rajnih in zanje darujemo svete maše po naših podružnicah. V petek bo ob 19. uri pri sv. Barbari molitev rožnega venca in sveta maša za rajne po namenu spominov.

 

OBISK SV. MIKLAVŽA

Počasi se bliža god sv. Miklavža. Sv. Miklavž bo obiskal otroke v nedeljo 4. decembra pri sv. maši ob 9. in 10.15 uri. Sv. Miklavž bo obdaril vse otroke z majhno pozornostjo, zato letos ne bo prispevka za darilo. Starši lepo povabljeni z otroki k sv. maši in na srečanje s sv. Miklavžem.

 

NABIRKA ZA KARITAS: V nedeljo je nedelja Karitas, zato bo vaš dar v puščico namenjen za potrebe župnijske Karitas. Bog povrni za vsak vaš dar.

 

MARIJANSKI KOLEDAR IN PRATIKA: Na knjižni polici v Mihaelovi kapeli sta na voljo Marijanski koledar (2,50€) in Pratika (5,50€).

 

OBNOVA ŽUPNIJSKE CERKVE: Pripravljamo se na obnovo župnijske cerkve. Lepo naprošeni, da pomagate pri zbiranju sredstev za obnovo.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu novembru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Sotenskega in Vodenovega.