ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. TOMAŽU: V nedeljo bomo ob 11.30 uri obhajali zahvalno nedeljo pri sv. Tomažu. Lepo povabljeni.

OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE

Obhajanje zahvalnih nedelj je priložnost za zahvalo in hvaležnost, za vse prejete darove in milosti, uspeh pri delu, v šoli, študiju, zdravju pri družini in živini. Žal pa je v naši deželi in v naši okolice vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na župnijsko Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato bi vas povabil k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. Kaj to pomeni? Čisto preprosto. V času maš ob zahvalnih nedeljah darujem hrano za ljudi v stiski (to so osnovna živila: moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava, …). Nihče ne bo gledal kaj in koliko je kdo dal, pomembno je le, da to kar imamo delimo s tistimi, ki tega nimajo. Darove boste lahko prinesli v cerkev in jih položil k oltarju. Lahko pa jih prinesete tudi direktno na Karitas ob sredah med 17. in 18. uro. Lepo povabljeni k sodelovanju pri pomoči sočloveku. Župnijska Karitas bo vse te darove pripravila in jih razdelila potrebnim za ozimnico. Hvala za Vaš dar.

MOLITEV ROŽNEGA VENCA IN MAŠE PO PODRUŽNICAH ZA NAŠE RAJNE

Ob petkih se v molitvi spominjamo naših rajnih in zanje darujemo svete maše po naših podružnicah. V petek bo ob 19. uri pri sv. Barbari molitev rožnega venca in nato sveta maša za rajne po namenu spominov. Lepo vabljeni k molitvi.

SREČANJE ZA STARŠE VEROUČENCEV 3. RAZREDA: V torek ob 19. uri, lepo vabljeni starši veroučencev 3. razreda, na srečanje v nove veroučne prostore.

PETJE PSALMOV PRI BOGOSLUŽJU

Vabljeni vsi, ki bi želeli obogatiti bogoslužje s petjem psalmov. Obrnite se na Melito Bevc (070 818 012) ali Petro Bračko (041 82 432). Lepo je kadar pojemo Bogu v čast.

GOD SV. CECILIJE, ZAVETNICE CERKVENIH PEVCEV

V nedeljo je god sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe in cerkvenih pevcev. Ob prazniku se zahvaljujemo našim pevcem, zborovodjem in organistom za njihov trud in delo. V počastitev praznika sv. Cecilije bo na predvečer praznika v soboto ob 18. uri sv. maša za vse pokojne pevce in zborovodje, organiste. Pri sv. maši v soboto bo pel odrasel cerkveni pevski zbor. Lepo povabljeni.

NEDELJA KRISTUSA KRALJA VESOLJSTVA

Prihodnja nedelja je praznik Kristusa, Kralja vesoljstva, zadnja nedelja v cerkvenem bogoslužnem letu. Potem pa že vstopamo v adventni čas.

NAŠI RAJNI

Umrla je Lucija Jagodič iz Dvora. Pogrebna maša s pogrebom bo v sredo ob 15. uri. Spomnimo se je v molitvi.

ZAČETEK OBHAJANJA 10. OBLETNICE NAŠE ŠKOFIJE

V nedeljo lepo povabljeni v stolnico v Celje, k otvoritvenemu slavju ob 10. obletnici naše škofije. Ob 14. uri bo molitvena ura in ob 15. uri slovesno somaševanje. Lepo povabljeni.

VABILO K MOLITVI PRED DRUŽINSKIM REFERENDUMOM

Pred nami je 40 dni do družinskega referenduma. Zato povabljeni k osebni in skupni molitvi za ohranitev vrednote družine. Molimo za namen spoštovanja mame in očeta v Sloveniji ter za upoštevanje najbolj temeljnih pravic otrok.

OBNOVA NOTRANJOSTI ŽUPNIJSKE CERKVE

Dragi verniki in vsi ljudje dobre volje. Smo v pripravi na obnovo notranjosti  župnijske cerkve.  Prosimo, da po svojih močeh in zmožnostih pomagate pri zbiranju sredstev. Hvala za razumevanje in pomoč. Marija Venebovzeta pa naj nas vodi skozi pripravo na obnovo naše župnijske cerkve.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu novembru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Sotenskega in Vodenovega.