ŠOLSKO IN VEROUČNO LETO

Novo šolsko leto je že v teku. Naš pogled pa se ozira tudi na verouk. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Če bi za vse stvari v življenju otoka ravnali tako, potem bi otroci marsikaj v življenju nikoli ne osvojili in znali, če naj bi se za vse odločili sami.

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in je letos vstopil v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tednu od 7. do 11. septembra 2015, vsak dan dopoldan od 9. do 11. ure in popoldan od 16. do 18. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. S potekom verouka pa so povezani tudi določeni stroški, ogrevanje prostorov in plačilo kateheta. Da bi ta strošek lažje pokrivali imamo prispevek za verouk 15€ po otroku. Če tega kdo ne zmore, naj prispeva po svojih zmožnostih. Prosimo za razumevanje in pomoč. Veroučenci tretjega razreda bodo imeli verouk v spodnji učilnici pri cerkvi. Z veroukom bomo pričeli 14. septembra. Urnik verouka:

 

1. razred

A in CPonedeljek ob 16:00B in C Torek ob 17:00

2. razred

A in C  Ponedeljek 17:00B in C  Torek ob 16:00

3. razred

A  Ponedeljek 12:55B  Torek 12:05

Četrtek 12:05

4. razred

A  Ponedeljek 12:55B  Petek 12:55

5. razred

 Ponedeljek 13:45Torek 13:45

6. razred

Torek 12:55Torek 12:55

C  Četrtek 12:55

7. razred

Četrtek 7:15Četrtek 13:45

Petek 12:55

8. razred

Ponedeljek 7:15Ponedeljek 13:45

Torek 14:45

9. razred

Ponedeljek 14:45Torek 12:55

 

MARIJINO ROSTVO – MALI ŠMAREN

V torek je praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Sveti maši bosta ob 9. in 19. uri. Lepo vabljeni k prazničnemu bogoslužju.

ŠKOFIJSKI MOLITVENI DAN ZA DUHOVNE POKLICE V PETROVČAH

V soboto je škofijski molitveni dan za duhovne poklice celjske škofije v Petrovčah. Ob 9. uri bo molitvena ura, ob 10. uri slovesna sv. maša, ki jo bo vodil naš škof dr. Stanislav Lipovšek. Lepo povabljeni v Petrovče. Prav je, da molimo za nove duhovne poklice. Vabljeni ministratnti, ob 8. uri je odhod izpred župnišča za minist ratne.

MINISTRANTSKO SREČANJE

V četrtek ob 17.30 uri, ministranti vabljeni na srečanje.

MOLITVENA URA ZA DUHOVNE POKLICE

V petek eno uro pred sv. mašo, ob 18. uri, vabljeni k molitveni uri za duhovne poklice. Kot priprava na škofijski molitveni dan.

STIČNA MLADIH 2015

V soboto, 19. septembra, se bodo mladi z vseh koncev Slovenije zopet zbrali v Stični, kjer se bo zgodila že 34. Stična mladih. Letošnje geslo Stične je: »Blagor čistim v srcu, kajti Boga bodo gledali« (Mt 5,8). Avtobus bo iz Šmarja odpeljal ob 7.15 uri. Mladi čim prej se prijavite.

ZBIRANJE MATERIALNE POMOČI ZA BEGUNCE

Karitas nas vabi k zbiranju materialne pomoči za begunce. Zbiramo: odeje, spalne vreče in ležalne podloge; higienske pripomočke, pitno vodo – izključno plastenke, živila, ki ne porebujejo hlajenja in toplotne obdelave, topla oblačila, trenerke, spodnje perilo. To lahko oddate v sredo od 17. do 18. ure, v prostorih župnijske Karitas. Hvala za solidarnost in pomoč.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu septembru skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Gaja in Korpul.