TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE

Z današnjo nedeljo vstopamo v teden molitve za duhovne poklice. Tako smo vsi povabljeni, da v osebni molitvi ter v župnijskih in družinskih občestvih razmišljamo o skrivnosti duhovnega poklica in našem prizadevanju za duhovne poklice. Molitev in delo za duhovne poklice je izraz velike solidarnosti do Cerkve, še posebej v slovenskem prostoru, kjer že čutimo njihovo pomanjkanje. Zato povabljeni danes ob 15. uri v Marijino cerkev v Celje, kjer bo molitev in sv. maša za nove duhovne poklice.

SREČANJE STARŠEV PRVOOBHAJNECEV

V torek ob 19. uri, vabljeni starši prvoohajancev na srečanje v veroučne prostore. Bliža se mesec maj in s tem šmarnice, prva sveta spoved in prvo sveto obhajilo. Starši lepo povabljeni.

BIBLIČNA SKUPINA

V sredo ob 20. uri, vabljeni na bibličnoskupino.

MARKOVA PROCESIJA  K SV. MIKLAVŽU

V soboto, 25. aprila, je god sv. Marka. Na predvečer njegovega praznika, v četrtek 24. aprila, bo ob 19.30 uri Markova procesija in nato sv. maša pri sv. Miklavžu. Lepo vabljeni!

 

BLAGOSLOV MOTORISTOV IN MOTORJEV

Prihodnjo nedeljo bo ob 10.15 uri maša in blagoslov motoristov in motorjev. Lepo vabljeni.

NAŠI RAJNI

Umrl je Franc Šolinc iz Belega, ključar župnijske cerkve. Pogrebna sv. maša s pogrebom bo v torek ob 16. uri. Spomnimo se ga v molitvi.

ZBOR KRISTJANOV IN LJUDI DOBRE VOLJE

V soboto, 25. aprila, ob 10. uri, vabljeni v k sv. Jožefu v Celje na Zbor kristjanov in ljudi dobre volje. Srečanje pripravlja civilna iniciativa Prebudimo Slovenijo, ki jo vodi Jože Strgar, župna Ljubljane v času osamosvojitve Slovenije. Vabljeni.

OBNOVA NOTRANJOSTI ŽUPNIJSKE CERKVE

Dragi verniki in vsi ljudje dobre volje. Pripravljamo se na obnovo notranjosti  župnijske cerkve.  Na vse vas dragi verniki in vse ljudi dobre volje se obračamo s prošnjo, da po sovjih močeh in zmožnostih pomagate pri zbiranju sredstev. Nekako dobro leto imamo čas, da s pomočjo vseh zberemo čim več finančnih sredstev. Darovi vsako prvo nedeljo v mesecu bodo namenjeni za obnovo župnijske cerkve. Prosil bi vas, da bi, če je možno, vsak ob nedeljah prispeval v puščico vsaj 1€ (to je ena kava), ob prvih nedeljah pa vsaj 2€. Seveda to je prošnja, koliko kdo daruje je še vedno in bo svobodna odločitev vsakega posameznika. Hvala za razumevanje in pomoč. Marija Venebovzeta pa naj nas vodi skozi pripravo na obnovo naše župnijske cerkve.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu aprilu skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Vrha in Močel.