ADVENT

Adventni čas se počasi izteka. Vabljeni, da ga oplemenitimo z več časa za družino, dom, molitev in sveto spoved.

 

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA, VABLJENI TUDI OTROCI

Smo v času božične devetdnevnice, s katero se pripravljamo na praznik Jezusovega rojstva. Devetdnevnica je vključena v večerno mašo, zato so svete maše ob 18 uri. Še posebej povabljeni otroci, ki bodo v jasli polagali slamo za Jezusa, s seboj domov, pa bodo vzeli ovčko za svoje jaslice doma.

 

PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED

Vsak večer je priložnost za sv. spoved uro pred in med sv. mašo. Lepo vabljeni.

 

BOŽIČNI ČAS

V sredo s svetim večerom vstopamo v božični čas. Jaslice v naši cerkvi in jaslice po vaših domovih ter božična drevesa nam pomagajo, da si ga lažje približamo in doživimo. Prazniki lahko prinesejo s seboj veliko skrbi in obveznosti. Povabim vas, da se skušate čim manj prepustiti raznim skrbem, ki bi motile vaše osebno in družinsko praznovanje božiča. Še prav posebej vas spodbujam in vabim k svetim mašam ob teh božičnih praznikih. Kaj hitro se lahko zgodi, da zaradi skrbi in številnih obveznosti začnemo opuščati praznične in nedeljske svete maše. Zato vas res lepo vabim, da skupaj v cerkvi doživimo lepoto božičnih praznikov. Lepota in skrivnost božiča  pa naj se razlije tudi po domovi vseh družin.

 

SVETI VEČER – MAŠA ZA OTROKE IN DRUŽINE

V sredo je Sveti večer. Lepo povabljeni k maši ob 18. uri. Še posebej povabljeni otroci in družine, saj bodo mladi naše župnije skozi sveto mašo igrali božično zgodbo. Skupaj bomo blagoslovili jaslice, ki bodo letos dopolnjene, prenovljene in obogatene ter prižgali lučke v cerkvi. Veroučenci so povabljeni, da darove za lačne otroke, ki so jih zbirali skozi adventni čas, prinesejo k cerkvenim jaslicam.

 

BOŽIČNICA IN POLNOČNICA

Lepo vabljeni k polnočnici.  S pesmijo in igro o tem kako je nastala pesem Sveta noč, blažena noč, nas bodo v polnočno sveto mašo in skrivnost božične noči uvedli z božičnico, ki se bo začela 23.30 uri. Lepo vabljeni!

VOŠČILO

Učlovečila se je Beseda, učlovečila se je Ljubezen – rodil se je Odrešenik. Ni več brezciljnosti, ni več nesmiselnosti – rodilo je je Upanje.

Ob božiču in prihajajočem novem letu vam želimo blagoslovljen božič in milosti polno novo leto 2015. Vaši duhovniki!

 

BOŽIČ – PRAZNIK GODPODOVEGA ROJSTVA

V četrtek je zapovedan in slovesen praznik Gospodovega rojstva. Praznične svete maše bodo ob 7., 9. in ob 10.15 uri. Lepo vabljeni.

 

ŽIVE JASLICE

Na božič, ob 17. uri, lepo povabljeni na Žive jaslice v Šmarje. Skupaj se bomo zbrali na ploščadi pred Kulturnim domom in bomo preko besede in postavitve v živo podoživeli skrivnost božične noči, v kateri je bilo rojeno Dete, ki je za vse večne čase spremenilo svet, tudi mene in tebe. Lepo povabljeni in povabite še druge.

 

SVETI ŠTEFAN

V petek je god sv. Štefana, diakona in mučenca. Sveti maši bosta ob 9. in ob 10.15 uri.

BOŽIČNI BLAGOSLOVI DOMOV

V petek na praznik sv. Štefana začenjamo božične blagoslove vaših domov in družin. Če slučajno kdo želi blagoslov kako drugače, ali pa kakšno drugo uro, naj to sporoči. Tam kjer se je kdo priselil, povprašajte, če želi blagoslov doma. Razpored je na dodatnem listu in na internetni strani župnije.

SV. JANEZ

V soboto je god sv. Janeza, apostola in evangelista, maša bo ob 7.00 uri zjutraj v župnijski cerkvi in pri sv. Lovrencu ob 8. uri. Pri obeh mašah bo blagoslov vina.

NEDELJA SV. DRUŽINE

Prihodnja nedelja je nedelja sv. Družine. Pri sv. maši ob 10.15 bo blagoslov otrok, do 3. razreda. Lepo vabljeni!

VERSKI TISK

Vabljeni, da obnovite naročnino za verski tisk.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu decembru skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Globokega in Zadrž.

 

ADVENT

Adventni čas se počasi izteka. Vabljeni, da ga oplemenitimo z več časa za družino, dom, molitev in sveto spoved.

 

BOŽIČNA DEVETDNEVNICA, VABLJENI TUDI OTROCI

Smo v času božične devetdnevnice, s katero se pripravljamo na praznik Jezusovega rojstva. Devetdnevnica je vključena v večerno mašo, zato so svete maše ob 18 uri. Še posebej povabljeni otroci, ki bodo v jasli polagali slamo za Jezusa, s seboj domov, pa bodo vzeli ovčko za svoje jaslice doma.

 

PRILOŽNOST ZA SVETO SPOVED

Vsak večer je priložnost za sv. spoved uro pred in med sv. mašo. Lepo vabljeni.

 

BOŽIČNI ČAS

V sredo s svetim večerom vstopamo v božični čas. Jaslice v naši cerkvi in jaslice po vaših domovih ter božična drevesa nam pomagajo, da si ga lažje približamo in doživimo. Prazniki lahko prinesejo s seboj veliko skrbi in obveznosti. Povabim vas, da se skušate čim manj prepustiti raznim skrbem, ki bi motile vaše osebno in družinsko praznovanje božiča. Še prav posebej vas spodbujam in vabim k svetim mašam ob teh božičnih praznikih. Kaj hitro se lahko zgodi, da zaradi skrbi in številnih obveznosti začnemo opuščati praznične in nedeljske svete maše. Zato vas res lepo vabim, da skupaj v cerkvi doživimo lepoto božičnih praznikov. Lepota in skrivnost božiča  pa naj se razlije tudi po domovi vseh družin.

 

SVETI VEČER – MAŠA ZA OTROKE IN DRUŽINE

V sredo je Sveti večer. Lepo povabljeni k maši ob 18. uri. Še posebej povabljeni otroci in družine, saj bodo mladi naše župnije skozi sveto mašo igrali božično zgodbo. Skupaj bomo blagoslovili jaslice, ki bodo letos dopolnjene, prenovljene in obogatene ter prižgali lučke v cerkvi. Veroučenci so povabljeni, da darove za lačne otroke, ki so jih zbirali skozi adventni čas, prinesejo k cerkvenim jaslicam.

 

BOŽIČNICA IN POLNOČNICA

Lepo vabljeni k polnočnici.  S pesmijo in igro o tem kako je nastala pesem Sveta noč, blažena noč, nas bodo v polnočno sveto mašo in skrivnost božične noči uvedli z božičnico, ki se bo začela 23.30 uri. Lepo vabljeni!

VOŠČILO

Učlovečila se je Beseda, učlovečila se je Ljubezen – rodil se je Odrešenik. Ni več brezciljnosti, ni več nesmiselnosti – rodilo je je Upanje.

Ob božiču in prihajajočem novem letu vam želimo blagoslovljen božič in milosti polno novo leto 2015. Vaši duhovniki!

 

BOŽIČ – PRAZNIK GODPODOVEGA ROJSTVA

V četrtek je zapovedan in slovesen praznik Gospodovega rojstva. Praznične svete maše bodo ob 7., 9. in ob 10.15 uri. Lepo vabljeni.

 

ŽIVE JASLICE

Na božič, ob 17. uri, lepo povabljeni na Žive jaslice v Šmarje. Skupaj se bomo zbrali na ploščadi pred Kulturnim domom in bomo preko besede in postavitve v živo podoživeli skrivnost božične noči, v kateri je bilo rojeno Dete, ki je za vse večne čase spremenilo svet, tudi mene in tebe. Lepo povabljeni in povabite še druge.

 

SVETI ŠTEFAN

V petek je god sv. Štefana, diakona in mučenca. Sveti maši bosta ob 9. in ob 10.15 uri.

BOŽIČNI BLAGOSLOVI DOMOV

V petek na praznik sv. Štefana začenjamo božične blagoslove vaših domov in družin. Če slučajno kdo želi blagoslov kako drugače, ali pa kakšno drugo uro, naj to sporoči. Tam kjer se je kdo priselil, povprašajte, če želi blagoslov doma. Razpored je na dodatnem listu in na internetni strani župnije.

SV. JANEZ

V soboto je god sv. Janeza, apostola in evangelista, maša bo ob 7.00 uri zjutraj v župnijski cerkvi in pri sv. Lovrencu ob 8. uri. Pri obeh mašah bo blagoslov vina.

NEDELJA SV. DRUŽINE

Prihodnja nedelja je nedelja sv. Družine. Pri sv. maši ob 10.15 bo blagoslov otrok, do 3. razreda. Lepo vabljeni!

VERSKI TISK

Vabljeni, da obnovite naročnino za verski tisk.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu decembru skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Globokega in Zadrž.