NOVEMBER – MESEC SPOMINA NA RAJNE

V mesecu novembru smo povabljeni, da se z molitvijo spominjamo vseh naših rajnih. Zato povabljeni k skupni in osebni molitvi.

 

ZAHVALNA NEDELJA PRI SV. TOMAŽU

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali zahvalno nedeljo pri sv. Tomažu ob 11.30 uri. Lepo vabljeni.

 

OBHAJANJE ZAHVALNIH NEDELJ Z DAROM HRANE

Ob zahvalnih nedeljah izražamo svojo zahvalo Bogu in bližnjim, za vse prejete darove in milosti, uspeh pri delu, v šoli, študiju, zdravju pri družini in živini. Žal pa je v naši deželi in v naši okolice vse več ljudi, ki trpijo pomanjkanje osnovne življenjske dobrine, to je hrane. Na Karitas se obrača čedalje več ljudi po pomoč. Karitas skuša pomagati in dati toliko kolikor ima.

Zato povabljeni k sodelovanju: »MOJ DAR ZAHVALNE NEDELJE«. V času maš ob zahvalnih nedeljah darujem hrano za ljudi v stiski (to so osnovna živila moka, sladkor, olje, krompir, testenine, mleko, riž, vložena zelenjava, …). Darove boste lahko prinesli v cerkev in jih položil k oltarju. To bo najlepše okrašen oltar, ker bo to vaš dar za ubogega človeka. Vse darove bomo dostavili Karitas škofije Celje.

 

PRVI PETEK V MESECU

Na prvi petek v mesecu vabljeni k sveti maši ob 9. in 18. uri. Ta dan bom obiskal bolnike na domu.

 

GLASBENA SLAVNILNA MOLITEV V ŽUPNIJSKI CERKVI

V petek, po večerni sv. maši, nas mladinska glasbena skupina Luč, naše župnije, vabi k glasbeni slavilni molitvi.  V to molitev bomo vključili tudi molitev za ranje po namenu spominov. Lepo povabljeni.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 19.30 uri lepo vabljeni na biblični večer v župnišče.

 

»MAJNŠA SVEČKA, ZA ČLOVEKA SREČA« SVEČE KARITAS

Ob prazniku vseh svetih in spominu vseh rajnih, ljudje grobove svojih rajnih še drugače uredijo. Ob teh praznikih prižgemo na grobovih sveč. Karitas nas ob tem vabi k akciji »Manjša sveča, za sočloveka sreča«. S tem ko boste kupili sveče Karitas, boste darovali za ljudi v stiski. Sveče so na voljo pri stranskih oltarjih v župnijski cerkvi.

 

MARIJANSKI KOLEDAR, STENSKI KOLEDAR IN PRATIKA

V Mihaelovi kapeli na knjižni polici ali župnijski pisarni lahko dobite Marijanski koledar za prihodnje leto (2€) in Pratiko (5,50€).

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu novembru skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Sotenskega in Vodenovega.