DEKANIJSKI MOLITVENI SHOD ZA DUHOVNE POKLICE

Danes popoldne, lepo vabljeni na molitveni shod za duhovne poklice naše dekanije na Ponikvo. Ob 16. uri bo molitvena ura za duhovne poklice, ob 17. uri sveta maša. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice.

ROMASKI SHODI NA SLADKI GORI, 12. in 13. avgust

V torek, 12. avgusta in v sredo, 13. avgusta lepo vabljeni na romarski shod na Sladko Goro. V torek 12. avgusta bo ob 20. uri slovesna sveta maša, po njej pa procesija z lučkami in petimi litanijami ter vrtec. Slovesnost bo vodil peter Ernest iz Olimja.

V sredo, 13. avgusta vabljeni k slovesni romarski sveti maši ob 10. uri. Slovesnost bo vodil dr. Ivan Rojnik. Po maši bodo pete litanije in blagoslov zelišč. Lepo vabljeni na Sladko Goro.

ROMARSKI SHOD NA TINSKEM, 14. avgust

V četrtek, 14. avgusta, vabljeni na romarski shod na Tinsko, ob 19. uri.

VNEBOVZETJE DEVICE MARIJE – PRAZNIK NAŠE ŽUPNIJE, 15. avgust

V petek 15. avgusta je zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja. Za našo župnijo je to še prav poseben praznik, saj je naša župnijska cerkev posvečena Marijinemu vnebovzetju. Zato vabim vse k prazničnemu bogoslužju. Svete maše bodo ob 7., 9., in slovesna ob 10.15. uri. Med svetimi mašami bomo obnovili posvetitev slovenskega naroda Božji Materi Mariji.

Da se bomo lahko po slovesni sv. maši malo poveselili okoli župnijske cerkve, vas lepo naprošam za dobrote kruha in peciva. Prinesite jih v četrtek popoldan ali v petek zjutraj v veroučno učilnico. Hvala.

PRAZNOVANJE GODU SV. ROKA, 15. in 16. avgust

V soboto 16. avgusta je god sv. Roka. Praznovanje njemu v čast bomo pričeli že v petek 15. avgusta ob 17. uri, ko bo prvi romarski shod; slovesno mašo bo daroval celjski opat in generalni vikar Marjan Jezernik. Po maši bodo pete litanije in blagoslov z Najsvetejšim. Ob 23.00 uri bo molitev križevega pota za nove duhovne poklice iz župnijske cerkve k sv. Roku.

Na sam praznik v soboto, bodo svete maše ob 7., 8., 9., 10. in ob 18. uri. Ob 8. uri bo sveta maša tudi pri 4. kapeli. Osrednja romarska sveta maša bo ob 10. uri, ki jo bo vodil škof dr. Jožef Smej železomašnik, ki letos praznuje 70 letnico duhovništva. Lepo vabljeni k prazničnemu bogoslužju k sv. Roku.

Ob tem romarskem dogajanju se obračam na vas dragi župljani in domačini. Skušajmo vsak po svojih močeh dati k praznovanju sv. Roka romarskega duha. To pomeni, da se naj prej osebno pripravim na praznik, da sebe začutim kot romarja, ne kot izletnika ali turista. Najti moram nek smisel, zakaj grem na romanje. Nadalje pomeni, da se ne pripeljem z avtomobilom do cerkve; sami veste, da veliko prostora za parkiranje pri sv. Roku ni. Vabim vas, da čim več avtomobilov ostane v dolini. Bo pa v času zapore na voljo brezplačen prevoz s kombijem za tiste, ki ne morejo peš. Kombi bo stal med župniščem in šmarskim hramom. Tiste pa, ki se boste vseeno peljali, pa prosim upoštevajte navodila redarjev in zapore ceste. Zapora ceste bo 15. avgusta od 15.30. do 17.30 ure in 16. avgusta od 8.30 do 10.30 ure. Mimo cerkve sv. Roka ne bo mogoče priti z avtomobilom. Cesta bo v tem času zaprta mimo župnišča. Težave nastanejo tudi na cesti mimo Brgleza, zato prosim, da se te poti izognete. Ko bo zgoraj polno bo tudi ta cesta zaprta. Lepo prosim, da skupaj skrbimo tudi za primerno vzdušje, še posebej zunaj cerkve v času ko potekajo svete maše in tudi po končanih svetih mašah.

Imamo enkratno priložnost, ki ni dana vsem župnijam in krajem, da lahko z lepim duhovnim in kulturnim praznovanjem naših zavetnikov Marije Vnebovzete in sv. Roka, pokažemo da smo dobri in odprti ljudje in da je romati v naš kraj vsakemu človeku v poživitev duha vere in lepote, ki jo je Bog našemu kraju oblino namenil. V župnijski cerkvi ta dan ne bo svete maše.

BLAGOSLOV PŠENICE PRI SV. ROKU, 17. avgust

V nedeljo  po prazniku sv. Roka je običaj, da blagoslovimo pšenico, iz katere so nekoč pekli hostije. Zato bomo pšenico dali zmleti in moko dali sestram Klarisam. Tako bo moka iz vaše pšenice res namenjena za peko hostij. Sveta maša z blagoslovom pšenice bo v nedeljo 17. avgusta ob 10.30 uri pri sv. Roku. Zato maše ob 10.15 v župnijski cerkvi ne bo. Vabljeni!

NAŠI RAJNI: Umrl je Ivan Šeligo iz Gubčeve ulice v Šmarju. Pogreb s pogrebno mašo bo v ponedeljek, 11. avgusta, ob 15. uri. Spomnimo se ga v molitvi.

ŽUPNIJSKO ROMANJE PO DRAVSKI DOLINI

V soboto, 6. septembra 2014, lepo povabljeni na enodnevno župnijsko romanje po Dravski dolini. Cena romanja s kosilom je 20€.

ROMANJE V MEDŽUGORJE

V času od petka 12. do nedelje 14. septembra 2014, bomo poromali v Medžugorje. Nekaj mest je še prostih, zato se prosim čim prej prijavite.

 

ČIŠČENJE CERKVE SV. ROKA

V ponedeljek, ob 9. uri, lepo naprošeni za čiščenje cerkve sv. Roka in urejanje njene oklice.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu avgustu skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Stranja in Belega.

DEKANIJSKI MOLITVENI SHOD ZA DUHOVNE POKLICE

Danes popoldne, lepo vabljeni na molitveni shod za duhovne poklice naše dekanije na Ponikvo. Ob 16. uri bo molitvena ura za duhovne poklice, ob 17. uri sveta maša. Lepo vabljeni k molitvi za nove duhovne poklice.

ROMASKI SHODI NA SLADKI GORI, 12. in 13. avgust

V torek, 12. avgusta in v sredo, 13. avgusta lepo vabljeni na romarski shod na Sladko Goro. V torek 12. avgusta bo ob 20. uri slovesna sveta maša, po njej pa procesija z lučkami in petimi litanijami ter vrtec. Slovesnost bo vodil peter Ernest iz Olimja.

V sredo, 13. avgusta vabljeni k slovesni romarski sveti maši ob 10. uri. Slovesnost bo vodil dr. Ivan Rojnik. Po maši bodo pete litanije in blagoslov zelišč. Lepo vabljeni na Sladko Goro.

ROMARSKI SHOD NA TINSKEM, 14. avgust

V četrtek, 14. avgusta, vabljeni na romarski shod na Tinsko, ob 19. uri.

VNEBOVZETJE DEVICE MARIJE – PRAZNIK NAŠE ŽUPNIJE, 15. avgust

V petek 15. avgusta je zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja. Za našo župnijo je to še prav poseben praznik, saj je naša župnijska cerkev posvečena Marijinemu vnebovzetju. Zato vabim vse k prazničnemu bogoslužju. Svete maše bodo ob 7., 9., in slovesna ob 10.15. uri. Med svetimi mašami bomo obnovili posvetitev slovenskega naroda Božji Materi Mariji.

Da se bomo lahko po slovesni sv. maši malo poveselili okoli župnijske cerkve, vas lepo naprošam za dobrote kruha in peciva. Prinesite jih v četrtek popoldan ali v petek zjutraj v veroučno učilnico. Hvala.

PRAZNOVANJE GODU SV. ROKA, 15. in 16. avgust

V soboto 16. avgusta je god sv. Roka. Praznovanje njemu v čast bomo pričeli že v petek 15. avgusta ob 17. uri, ko bo prvi romarski shod; slovesno mašo bo daroval celjski opat in generalni vikar Marjan Jezernik. Po maši bodo pete litanije in blagoslov z Najsvetejšim. Ob 23.00 uri bo molitev križevega pota za nove duhovne poklice iz župnijske cerkve k sv. Roku.

Na sam praznik v soboto, bodo svete maše ob 7., 8., 9., 10. in ob 18. uri. Ob 8. uri bo sveta maša tudi pri 4. kapeli. Osrednja romarska sveta maša bo ob 10. uri, ki jo bo vodil škof dr. Jožef Smej železomašnik, ki letos praznuje 70 letnico duhovništva. Lepo vabljeni k prazničnemu bogoslužju k sv. Roku.

Ob tem romarskem dogajanju se obračam na vas dragi župljani in domačini. Skušajmo vsak po svojih močeh dati k praznovanju sv. Roka romarskega duha. To pomeni, da se naj prej osebno pripravim na praznik, da sebe začutim kot romarja, ne kot izletnika ali turista. Najti moram nek smisel, zakaj grem na romanje. Nadalje pomeni, da se ne pripeljem z avtomobilom do cerkve; sami veste, da veliko prostora za parkiranje pri sv. Roku ni. Vabim vas, da čim več avtomobilov ostane v dolini. Bo pa v času zapore na voljo brezplačen prevoz s kombijem za tiste, ki ne morejo peš. Kombi bo stal med župniščem in šmarskim hramom. Tiste pa, ki se boste vseeno peljali, pa prosim upoštevajte navodila redarjev in zapore ceste. Zapora ceste bo 15. avgusta od 15.30. do 17.30 ure in 16. avgusta od 8.30 do 10.30 ure. Mimo cerkve sv. Roka ne bo mogoče priti z avtomobilom. Cesta bo v tem času zaprta mimo župnišča. Težave nastanejo tudi na cesti mimo Brgleza, zato prosim, da se te poti izognete. Ko bo zgoraj polno bo tudi ta cesta zaprta. Lepo prosim, da skupaj skrbimo tudi za primerno vzdušje, še posebej zunaj cerkve v času ko potekajo svete maše in tudi po končanih svetih mašah.

Imamo enkratno priložnost, ki ni dana vsem župnijam in krajem, da lahko z lepim duhovnim in kulturnim praznovanjem naših zavetnikov Marije Vnebovzete in sv. Roka, pokažemo da smo dobri in odprti ljudje in da je romati v naš kraj vsakemu človeku v poživitev duha vere in lepote, ki jo je Bog našemu kraju oblino namenil. V župnijski cerkvi ta dan ne bo svete maše.

BLAGOSLOV PŠENICE PRI SV. ROKU, 17. avgust

V nedeljo  po prazniku sv. Roka je običaj, da blagoslovimo pšenico, iz katere so nekoč pekli hostije. Zato bomo pšenico dali zmleti in moko dali sestram Klarisam. Tako bo moka iz vaše pšenice res namenjena za peko hostij. Sveta maša z blagoslovom pšenice bo v nedeljo 17. avgusta ob 10.30 uri pri sv. Roku. Zato maše ob 10.15 v župnijski cerkvi ne bo. Vabljeni!

NAŠI RAJNI: Umrl je Ivan Šeligo iz Gubčeve ulice v Šmarju. Pogreb s pogrebno mašo bo v ponedeljek, 11. avgusta, ob 15. uri. Spomnimo se ga v molitvi.

ŽUPNIJSKO ROMANJE PO DRAVSKI DOLINI

V soboto, 6. septembra 2014, lepo povabljeni na enodnevno župnijsko romanje po Dravski dolini. Cena romanja s kosilom je 20€.

ROMANJE V MEDŽUGORJE

V času od petka 12. do nedelje 14. septembra 2014, bomo poromali v Medžugorje. Nekaj mest je še prostih, zato se prosim čim prej prijavite.

 

ČIŠČENJE CERKVE SV. ROKA

V ponedeljek, ob 9. uri, lepo naprošeni za čiščenje cerkve sv. Roka in urejanje njene oklice.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu avgustu skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Stranja in Belega.