POSTNI ČAS

S pepelnično sredo smo vstopili v postni čas. Z njim se bomo pripravljali na naš največji krščanski praznik, veliko noč. Zato vas spodbujam in vabim k molitvi, osebni, družinski in skupni, k bol rednemu obisku nedeljska bogoslužja in molitvi križevega pota.

 

VABILO SLOVENSKE KARITAS ZA POSTNI ČAS

V letošnjem postnem času že deveto leto zapored na Slovenski karitas vabimo vse ljudi dobre volje k postni spodbudi: 40 dni brez alkohola v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja, bolezni in nesreč, ki so posledica prekomernega uživanja alkohola.

Naša osebna postna odpoved alkoholu, ki se je lahko udeležimo z 40 dnevno odpovedjo ali pa tudi z vsako odklonitvijo alkoholu v tem času ali med letom.  Zagotovo v tem času postanemo tudi bolj pozorni na stiske ljudi, ki trpijo zaradi prekomernega uživanja alkohola svojih svojcev. V tem duhu letošnja akcija nosi naslov »Ali si upaš biti z manj ali nič alkohola?«.

Petkov postni dar. Postni čas je najbogatejši čas Cerkve. In to zato, ker v postnem času kristjani po celem svetu precej več molijo, pa tudi zato, ker se v postnem času dobesedno prelije del materialnih dobrin k ljudem, ki so pomoči potrebni.

V postnem času želimo še posebej spodbuditi k poglobitvi petkovega posta. S spodbudo, da preživimo vsak petek v postu preprosto, solidarno in v bližini z Bogom. Odpovejmo se vsem nepotrebnim stvarem in dan preživimo resnično skromno. Privarčevana sredstva lahko namenimo za ljudi v stiski v naši župniji, v Sloveniji ali po svetu. Ta dan se lahko odpovemo tudi drugemu razkošju, kot je gledanje televizije, brskanju po računalniku in telefonu … in ta čas podarimo našim bližnjim ali nekomu, ki potrebuje našo bližino. Vzemimo si tudi čas za molitev in obiščimo petkovo mašo.

 

NAŠI RAJNI

Umrl je Tonček Pilko iz Zastranja, dolgoletni organist in pevovodja v naši župnijski cerkvi. Pogrebna sveta maša s pogrebom bo, danes, v nedeljo, ob 15. uri. Spomnimo se rajnega v molitvi.

 

KRIŽEV POT

Vsak postni petek bomo pol ure pred večerno sv. mašo, ob 17.30 uri, molili križe pot.

Vsako postno nedeljo, ob 15. uri, povabljeni, k molitvi Križevega pota k sv. Roku. Povabite še druge. Danes zaradi pogreba ne bo križevega pota.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 19.30 uri vabljeni na biblično skupino v župnišče.

 

NOVI VEROUČNI IN PASTORALNI PROSTORI

V pritličnih prostorih nekdanjega župnijskega gospodarskega poslopja nastajajo novi veroučni in pastoralni prostori. Nekoč so bili v teh prostorih hlevi za živali, potem je bilo kar nekaj časa prazno in opuščeno. Zato je zahteval temeljit pristop k obnovi. Zaradi močne vlage v tleh in v zidovih smo morali izkopati v zemljo tudi po meter in več. Utrditi podlago in nanjo uliti betonsko ploščo, zamenjati vsa okna in vrata, podreti vmesi zid, tako, da bosta dva prostora lahko služila tudi kot večnamenska dvorana. Da bi preprečili prehajanje vlage iz tal v zidove smo v zidove pri temelju zvrtali 450 lukenj v katere smo inekcirali cementno tekočino (2800 kg cementa) in nato še 800 litrov emulzijske tekočine, ki bo preprečevala vdor kapilarne vlage, vse zidove smo ometli s posebnimi sušilnimi ometi (12000kg), napeljali talno gretje, naredili tlak in napeljali novo električno napeljavo. Do sedja je bilo v ta dela vloženo veliko prostovoljnega dela, ki ste ga opravili. Brez tega bi ne bilo mogoče priti tako daleč kot smo. Seveda pa pri takšnih delih ne gre brez finančnih sredstev. Do sedaj je  bilo vloženih v obnovo 50.000€. Če hočemo, da bodo prostori pripravljeni do jeseni, ko se bo začelo veroučno leto, bomo morali postoriti še precej, vse do opreme prostorov. Seveda je vse odvisno od finančnih sredstev. Župnija nima nobenih drugih virov prihodkov kakor samo darove, ki se naberejo pri nedeljskih, prazničnih in pogrebnih svetih mašah. Ta sredstva so za župnijo in iz tega se pokrivajo vsi tekoči stroški in vsa dela, od tega župnija živi. Zato Bog lonaj vsem, ki pomagate s prostovoljnim delom in z darovi. Bodite naprošeni tudi v prihodnje.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu marcu skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Predela in Senovice.