11. FEBRUAR – SVETOVNI DAN BOLNIKOV GOD LURŠKE MATERE BOŽJE

Papež Frančišek je za 11. februar, ko obeležujemo svetovni dan bolnikov, svoje sporočilo v poslanici, ki letos nosi naslov Vera in dejavna ljubezen: »Tudi mi smo dolžni dati življenje za brate« (1Jn 3,16), se še posebej obrača na bolne in vse tiste, ki skrbijo za njihovo pomoč in oskrbo. Cerkev vidi v vas, dragi bolniki, posebno navzočnost trpečega Kristusa. In tako je ob nas ali bolje v našem trpljenju, trpljenje Jezusa, ki nosi z nami to težo in v tem odkriva smisel. Ko se je Božji Sin povzpel na križ, je s tem uničil osamljenost trpljenja ter osvetljil temo. Postavljeni smo tako pred skrivnost Božje ljubezni do nas, ki nam vliva upanje in pogum. Upanje, ker je v načrtu Božje ljubezni tudi noč trpljenja, ki pa se odpre v velikonočno svetlobo; in pogum, da se v njegovi družbi in skupaj z Njim soočimo z vsakim nasprotovanjem.

V moči krsta ter birme smo poklicani postati podobni Kristusu, Dobremu Samarijanu vseh trpečih. »V tem smo spoznali ljubezen, da je On dal svoje življenje za nas. Tudi mi smo dolžni dati življenje za brate« (1Jn 3,16). Ko se z nežnostjo približamo tistim, ki potrebujejo oskrbo, prinašamo v protislovja sveta upanje in Božji nasmeh. Ko velikodušna posvetitev drugim postane način našega delovanja, pripravljamo prostor Kristusovemu srcu, ki nas ogreje. Tako prispevamo svoj delež za prihod Božjega kraljestva.
Sveti Janez, učenec, ki je z Marijo stal pod križem, nas popelje k izvirom vere in dejavne ljubezni, k srcu Boga, ki je ‘ljubezen’ (1Jn 4,8.16) in nas ob tem spominja, da ne moremo ljubiti Boga, če ne ljubimo bratov. Tisti, ki je z Marijo pod križem, se nauči ljubiti kot Jezus. Križ je »gotovost zveste Božje ljubezni do nas. Tako velike ljubezni, ki vstopi v naš greh in ga odpusti, vstopi v naše trpljenje in nam podari moč, da ga lahko prenašamo, vstopi tudi v smrt in jo premaga ter nas reši… Kristusov križ nas vabi, da se pustimo ‘okužiti’ od te ljubezni, nas vedno uči gledati druge z usmiljenjem in ljubeznijo, predvsem tistega, ki trpi, ki potrebuje pomoč«

Svetovni dan bolnikov zaupam v priprošnjo Mariji, da bi pomagala bolnikom živeti njihovo trpljenje v povezanosti z Jezusom Kristusom ter podpira tiste, ki za njih skrbijo. Vsem, bolnikom, zdravstvenim delavcem ter prostovoljcem iz srca podeljujem apostolski blagoslov.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 19.30 uri, vabljeni na biblično skupino v župnišče.

 

MINISTRANTSKA VAJA

V petek ob 17. uri, ministranti vabljeni na ministrantsko vajo.

 

GLEDALIŠKA PREDSTAVA – VESELOIGRA »STARI GREHI«

Mladi iz župnije Celje – sv. Jožef, bodo danes, v nedeljo, ob 16. uri v Kulturnem domu v Šmarju uprizorili veseloigro Stri grehi. Vstopnina je 5€. Lepo vabljeni!

 

ROMANJE  PO FURLANIJI, VERONI, MANTOVI IN ŠTANDREŽU

V času od petka 25. aprila do nedelje 27. aprila 2014, bomo romali po Furlaniji, Veroni, Montovi in Štandrežu. Prijave že zbiramo, ob prijavi posredujte svoje osebne podatke in številko osebnega dokumenta.  Cena romanja je 185€.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu januarju skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Predence, Vinskega vrha, Cerovca, Kamenika in Ješovca.

11. FEBRUAR – SVETOVNI DAN BOLNIKOV GOD LURŠKE MATERE BOŽJE

Papež Frančišek je za 11. februar, ko obeležujemo svetovni dan bolnikov, svoje sporočilo v poslanici, ki letos nosi naslov Vera in dejavna ljubezen: »Tudi mi smo dolžni dati življenje za brate« (1Jn 3,16), se še posebej obrača na bolne in vse tiste, ki skrbijo za njihovo pomoč in oskrbo. Cerkev vidi v vas, dragi bolniki, posebno navzočnost trpečega Kristusa. In tako je ob nas ali bolje v našem trpljenju, trpljenje Jezusa, ki nosi z nami to težo in v tem odkriva smisel. Ko se je Božji Sin povzpel na križ, je s tem uničil osamljenost trpljenja ter osvetljil temo. Postavljeni smo tako pred skrivnost Božje ljubezni do nas, ki nam vliva upanje in pogum. Upanje, ker je v načrtu Božje ljubezni tudi noč trpljenja, ki pa se odpre v velikonočno svetlobo; in pogum, da se v njegovi družbi in skupaj z Njim soočimo z vsakim nasprotovanjem.

V moči krsta ter birme smo poklicani postati podobni Kristusu, Dobremu Samarijanu vseh trpečih. »V tem smo spoznali ljubezen, da je On dal svoje življenje za nas. Tudi mi smo dolžni dati življenje za brate« (1Jn 3,16). Ko se z nežnostjo približamo tistim, ki potrebujejo oskrbo, prinašamo v protislovja sveta upanje in Božji nasmeh. Ko velikodušna posvetitev drugim postane način našega delovanja, pripravljamo prostor Kristusovemu srcu, ki nas ogreje. Tako prispevamo svoj delež za prihod Božjega kraljestva.
Sveti Janez, učenec, ki je z Marijo stal pod križem, nas popelje k izvirom vere in dejavne ljubezni, k srcu Boga, ki je ‘ljubezen’ (1Jn 4,8.16) in nas ob tem spominja, da ne moremo ljubiti Boga, če ne ljubimo bratov. Tisti, ki je z Marijo pod križem, se nauči ljubiti kot Jezus. Križ je »gotovost zveste Božje ljubezni do nas. Tako velike ljubezni, ki vstopi v naš greh in ga odpusti, vstopi v naše trpljenje in nam podari moč, da ga lahko prenašamo, vstopi tudi v smrt in jo premaga ter nas reši… Kristusov križ nas vabi, da se pustimo ‘okužiti’ od te ljubezni, nas vedno uči gledati druge z usmiljenjem in ljubeznijo, predvsem tistega, ki trpi, ki potrebuje pomoč«

Svetovni dan bolnikov zaupam v priprošnjo Mariji, da bi pomagala bolnikom živeti njihovo trpljenje v povezanosti z Jezusom Kristusom ter podpira tiste, ki za njih skrbijo. Vsem, bolnikom, zdravstvenim delavcem ter prostovoljcem iz srca podeljujem apostolski blagoslov.

 

BIBLIČNA SKUPINA

V torek ob 19.30 uri, vabljeni na biblično skupino v župnišče.

 

MINISTRANTSKA VAJA

V petek ob 17. uri, ministranti vabljeni na ministrantsko vajo.

 

GLEDALIŠKA PREDSTAVA – VESELOIGRA »STARI GREHI«

Mladi iz župnije Celje – sv. Jožef, bodo danes, v nedeljo, ob 16. uri v Kulturnem domu v Šmarju uprizorili veseloigro Stri grehi. Vstopnina je 5€. Lepo vabljeni!

 

ROMANJE  PO FURLANIJI, VERONI, MANTOVI IN ŠTANDREŽU

V času od petka 25. aprila do nedelje 27. aprila 2014, bomo romali po Furlaniji, Veroni, Montovi in Štandrežu. Prijave že zbiramo, ob prijavi posredujte svoje osebne podatke in številko osebnega dokumenta.  Cena romanja je 185€.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE TER VERUČNIH PROSTOROV

V mesecu januarju skrbijo za čiščenje in krašenje župnijske cerkve ter veroučnih prostorov verniki iz Predence, Vinskega vrha, Cerovca, Kamenika in Ješovca.