Počitnice se zaključujejo. Naš pogled pa se že ozira na začetek šolskega in veroučnega leta. Ena izmed formacij človeka je tudi njegova verska in duhovna formacija. Včasih tu in tam slišimo odrasle v izjavah glede verouka in vere, naj se otrok odloči sam. Če bi za vse stvari v življenju otoka ravnali tako, potem bi otroci verjetno ne hodili in ne govorili, če naj bi se za vse odločili sami.

 

Lepo vabimo vse starše, ki so dali svojega otroka krstiti in gre v prvi razred osnovne šole, da ga prijavijo tudi k verouku. Vpis otrok v prvi razred verouka bo v tednu od 9. do 14. septembra 2013, vsak dan dopoldan od 9. do 12. ure in popoldan od 16. do 17. ure. Otroci, ki niso bili krščeni v naši župniji morajo prinesti s seboj krstni list, ki ga dobijo v župniji kjer so bili krščeni. Prav tako bo možno v tem času dobiti tudi veroučne knjige za vse razrede verouka. Takrat bo znan tudi urnik verouka. Z veroukom bomo začeli s ponedeljkom, 16. septembra 2013.