Kot vsako leto, bo tudi letos v času romarskega shoda občasna popolna zapora lokalnih cest, ki peljejo k sv. Roku. Vabim vas, da čim več avtomobilov ostane v dolini, saj bo  v času zapore na voljo brezplačen prevoz s kombijem za tiste, ki ne morejo peš. Kombi bo stal med župniščem in šmarskim hramom. Tiste pa, ki se boste vseeno peljali, pa prosim upoštevajte navodila redarjev in zapore ceste. Do zapore ceste bo prišlo  takrat, ko bodo parkirišča pri sv. Roku zasedena; predvidoma:  15. avgusta od 15.30. do 17.30 ure in 16. avgusta od 8.30 do 10.30 ure. Mimo cerkve sv. Roka ne bo mogoče priti z avtomobilom. Cesta bo v tem času zaprta mimo župnišča. Težave nastanejo tudi na cesti mimo Brgleza (Korpule), zato prosim, da se te poti izognete. Ko bodo parkirišča pri sv. Roku zasedena bo tudi ta cesta zaprta. Lepo prosim, da skupaj skrbimo tudi za primerno vzdušje, še posebej zunaj cerkve v času ko potekajo svete maše in tudi po končanih svetih mašah. Hvala za razumevanje in vljudno vabljeni na romarsko pot k sv. Roku.