DEVETDNEVNICA PRED SVETO BIRMO

V sredo 29. maja začenjamo z večerno sveto mašo ob 19. uri z devetdnevnico na čast Svetemu Duhu za naše birmance, ki se pripravljajo na prejem zakramenta svete birme. Lepo vabljeni birmanci, starši in botri, pa tudi vsa župnija. To je lepa priložnost, da v Marijini cerkvi, kakor nekoč apostoli z Marijo, pričakujemo prihod Svetega Duha, ki ga ljudje tega časa tako zelo potrebujemo. Res lepo vsi povabljeni k molitvi za naše birmance in njihove družine.

ZAPOVEDAN PRAZNIK SV. REŠNJEGA TELESA IN KRVI

V četrtek je zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Sveti maši bosta dopoldan ob 9. uri in zvečer ob 19. uri, ko bomo imeli slovesno sveto mašo praznika in procesijo z Najsvetejšim okoli župnijske cerkve. K večerni maši povabljeni še posebej letošnji prvoobhajanci in birmanci. Pridite, skupaj molimo in častimo Jezusa pod podobo kruha.

ZAKLJUČEK ŠMARNIC

V petek  bomo sklenili letošnje šmarnice. Lepo vabljeni k zaključku šmarnične pobožnosti

SREČANJE Z BOTRI BIRMANCEV

V petek, po sv. maši ob 20. uri, lepo vabim botre naših birmancev na srečanje v veroučno učilnico.

KONCERT UČENCEV ORGLARSKE ŠOLE IZ CELJA V ŽUPNIJSKI CERKVI

V soboto, 1. junija, bomo pri večerni sveti maši in po njej gostili učence orglarske šole iz Celja, ki bodo igrali pri sv. maši, po njej pa bo orgelski koncert. Med njimi sta tudi Petra Hribernik in Petra Bračko iz naše župnije.

VEČERNICE PRI DOLENČEVI KAPELI V DRAGOMILEM

V nedeljo popoldan ob 17. uri, vabljeni k večernicam, k Dolenčevi kapeli lurške Matere Božje v  Dragomilo.

ROMANJE OSTARELIH IN BOLNIH NA BREZJE

V soboto 15. junija, bomo poromali na Brezje, kjer je srečanje ostarelih in bolnih. Avtobus bo izza kulturnega doma odpeljal ob 7. uri zjutraj. Prosim, da se čim prej prijavite.

ROMANJE V MEDŽUGURJE

V času od petka 13. do nedelje 15. septembra 2013 bomo romali v Medžugurje. Cena romanja je 110€. Ob prijavi prosim posredujte osebne podatke in št. osebnega dokumenta. Vabljeni!

ŠALJIVE KMEČKE IGRE NA SLADKI GORI

Turistično društvo Skriti Biser Sladka Gora, vabi v nedeljo 2. junija ob 13.30 na šaljive kmečke igre na Sladko Goro.

 

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu juniju skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Koretnega, Konuškega in Šerovega.

Vernikom iz Zastranja in Šmarja se zahvaljujem, ker ste v mesecu maju skrbeli za župnijsko cerkev in veroučne prostore.