KRIŠTOFOVA NEDELJA, 22. julij 2012

V nedeljo 22. julija 2012 bomo obhajali  Krištofovo nedeljo. Dan bo v znamenju blagoslova vseh prevoznih sredstev in vseh ljudi, ki so na poti, na priprošnjo sv. Krištofa. Hkrati pa bo potekala akcija Miva, ki ob blagoslovu avtomobilov, zbira sredstva za vozila slovenskih misijonarjev. Za te so namreč prevozna sredstva izjemnega pomena, ker je njihovo delo večinoma vezano na območja, precej oddaljena od urbanih središč. Misijonarji s pomočjo vozil “posredno rešijo življenje ali vrnejo zdravje“. Vozila misijonarji uporabljajo za prevoz šoloobveznih otrok k pouku; za dostavo gradbenega materiala za vzdrževanje in gradnjo stavb (cerkva, šol, zdravstvenih ustanov). Sv. Krištof, prosi za nas! Dar, ki ga boste namenili ob blagoslovu vozil pri sveti maši je darovan ob zahvali za srečno prevožene kilometre in namenjen za naše slovenske misijonarje. Bog povrni za vaš dar!

KONCERT PRI SV. ROKU

V okviru Rokovega poletja 2012, vabljeni v petek, 20. julija ob 20. uri v cerkev sv. Roka, na koncert znanega opernega pevca  basbaritonista Juana Vasleta. Ob klavirski spremljavi Jelene Boljubaš bo izvajal slovenske, argentinske in brazilske pesmi. Vabljeni! Vstop prost!

ŠMARJETNA NEDELJA NA SLADKI GORI, 22. julij 2012

V nedeljo 22. julija ob 10. uri lepo vabljeni na Šmarjetno nedeljo na Sladko Goro. Ob 10. uri bo procesija med katero bo sodelovala tudi godba na pihala iz Svetine, po procesiji pa bo slovesna sv. maša. Slovesnost bo vodil g. Jože Planinšek, župnik župnije Celje – Sv. Jožef in direktor prosvetnega Doma sv. Jožefa v Celju. Lepo vabljeni!

NAŠI RAJNI

V preteklih dveh tednih smo v večnost pospremili: Martina Jecl iz Mestinja, Ano Manček iz Brecljevega in Zinko Šmid iz Kolodovorske ulice. Spomnimo se jih v molitvi.

Umrla je Neža Verk iz Bobovega. Pogrebna maša s pogrebom v sredo 18. 7., ob 16. uri.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE ŽUPNIJSKE CERKVE IN VEROUČNIH PROSTOROV

V mesecu juliju skrbijo za župnijsko cerkev in veroučne prostore verniki iz Dvora.

KONCERT PRI SV. ROKU

V okviru Rokovega poletja 2012, vabljeni v petek, 20. julija ob 20. uri v cerkev sv. Roka, na koncert znanega opernega pevca  basbaritonista Juana Vasleta. Ob klavirski spremljavi Jelene Boljubaš bo izvajal slovenske, argentinske in brazilske pesmi. Vabljeni! Vstop prost!